مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) با اشاره به تهیه و توزیع ۶۰۰۰ ماسک بین هیئات فرهنگی ،مذهبی گفت: با همکاری شرکت تولید کننده مواد ضدعفونی، ۱۰هزار بطری گل انتی باکتریال  تهیه و درب خانه ها تحویل عزاداران می شود.

محمد کریم خورشیدوند؛مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به برنامه های این مرکز در ایام ماه محرم و صفر اظهار داشت: در جلسات و نشست های متعدد قرار گاه پیرامون اقامه مراسمات عزای سرور شهیدان ، اجرای صد درصدی دستورالعمل های بهداشتی و حفظ صحت و سلامت مردم مطرح شد و به لطف خداوند با همکاری و هماهنگی های از پیش تعیین شده ،در مراسمات دهه اول محرم، اجرای برنامه ها بر اساس مصوبه های ستاد ملی مقابله با کرونا در حال انجام است.

وی با بیان این که چگونگی  برگزاری عزاداری ها به عنوان یک آیین و سنت، جزئی از فرهنگ اقوام و جوامع مختلف، شمرده شده و فرهنگ کهن و غنی لرستان هم از این قاعده مستثنی نیست افزود:آیین گل مالی یکی از سنت های دیرینه قوم لر است که در زمان های گذشته در عزای فقدان بزرگان، پهلوانان و رزم‌آوران انجام می شده است.

خورشیدوند با اشاره به اثربخشی مدیریت جهادی در برابر هرگونه بحران عنوان کرد: با همکاری شرکت تولید کننده مواد ضدعفونی عصاره شمیم گوارا خط تولید گل انتی باکتریال راه اندازی شده است و تافردا ۱۰ هزار بطری گل ضدعفونی شده متشکل از خاک،آب و گلاب آماده و در چند محله، درب خانه ها تحویل مردم عزادار می شود.

مسئول قرار گاه مردمی امام خامنه ای (مد ظله العالی ) با اشاره به تهیه و توزیع ۶۰۰۰ ماسک بین هیئات و مراکز فرهنگی ،مذهبی خاطرنشان کرد:هیأت ها می توانند برای دریافت بطری های گل آنتی باکتریال درخواست داده، ضمن این که برای آماده سازی سفارشات ضرورت دارد نیروی کمکی از هر هیات معرفی شود.

وی گفت: باید با کار شبانه روزی از تهدید کرونا بیش ترین فرصت را ایجاد کنیم و جلوه هایی از شکوه مراسمات و آیین های عزاداری سرور امام آزادگی را همراه با رعایت کامل موارد بهداشتی را به همگان نشان دهیم.

 

انتهای پیام/