معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: 56 پروژه جهش تولید شامل طرح های عمرانی ،اقتصادی  تا پایان امسال در لرستان به بهره برداری می رسد.

اسد عبدالهی ؛معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان ، در گفت وگو با خبر افلاک اظهار داشت:  برنامه های جهش تولید در استان ، شامل ۵۶ طرح و پروژه است که تعدادی از آنها از جمله نیروگاه خرم آباد و فاز دوم پتروشیمی نیمه اول امسال به بهره برداری رسیده اند و تا پایان سال هم دیگر طرح های بزرگ اقتصادی به بهره برداری می رسد.

وی افزود : فاز ۳ ، ۴ و ۵ پتروشیمی ، طرح توسعه شرکت قند لرستان ، راه اندازی خط دوم شرکت شیشه لرستان ، کاغذ از سنگ الیگودرز،  احداث و ایجاد پالایشگاه پلدختر ۵۰۰۰ شبکه ای ، شرکت کارخانجات دارویی بایر افلاک -فاز انسانی ، مجتمع صنایع غذایی راتامهر خرم ، مجتمع پرورش ماهی سردابی  دوآب الشتر ، زنجیره تولید گوشت مرغ دربار برکت و …. از جمله طرحهایی است که تا پایان سال ، آماده بهره برداری می شوند.

عبدالهی با اشاره به اینکه ، ۷۲ درصد ، معادل ۴۱ طرح از این ۵۶ طرح ، اقتصادی و بقیه عمرانی هستند تصریح کرد : بسیاری از پروژه ها، پروژه های بزرگی هستند مثل پالایشگاه پلدختر که اولین پالایشگاه بخش خصوصی در کشور است که برای اولین بار از نفت خام استفاده میکنند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خاطرنشان کرد : مقرر شده است که ۱۰ بانک ملی ، ملت ، تجارت ، صنعت و معدن و… تسهیلات لازم را برای این طرح ها در اختیار بگذارند.