مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این که افرادی به عنوان همیار سلامت در هیئات ، وظیفه نظارت بر برگزاری مراسم و رعایت پروتکل های بهداشتی را برعهده دارند گفت: در هیچ جای استان ، مراسم دسته روی هیئات برگزار نمی شود و عزاداران در جایگاه هایی که دارند می مانند و به صورت ثابت عزاداری نمایند.

به گزارش خبر افلاک،  حجت الاسلام قدرتی ، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان ، در نشست خبری با اصحاب رسانه ، با بیان اینکه مراسم های  عزاداری ماه محرم در لرستان تعطیل نمی شوند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شوند اظهار داشت : با آموزش و پرورش،  شهرداری ها و اداره کل ورزش و جوانان رایزنی کردیم که ظرفیت فضاهای باز را در اختیار هیئات قرار دهند.

 

وی افزود : هرچند برگزاری مراسم در فضای باز،  مشکلات خاص خودش را دارد ولی ما باید به ندای رهبر معظم انقلاب که فرمودند : ما تابع دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم ، لبیک بگوئیم و مراسم را برگزار کنیم.

 

حجت الاسلام قدرتی عنوان کرد : با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج مستضعفین،  افرادی به عنوان همیار سلامت در هیئات ، وظیفه نظارت بر برگزاری مراسم و رعایت پروتکل های بهداشتی را برعهده دارند ضمن این که در هیچ جای استان ، دسته روی هیئات برگزار نمی شود و باید سر جای خودشان و به صورت ثابت عزاداری نمایند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی بیان کرد : با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت ماسک را به قیمت کارگاهی و تقریبا هر ماسک هزار و ۵۰ تومان و به تعداد ۷۰ تا ۸۰ هزار ماسک برای هر هیات تهیه کنیم،  همچنین ۲۱ هزار لیتر سهمیه مواد ضد عفونی داریم که در اختیار هیئات قرار می دهیم.

 

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به راه اندازی سامانه بیرق خاطرنشان کرد : هئیات استان، با ثبت نام در این سامانه ، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی متعهد می شوند و مجوز رسمی دوماهه برای ماه محرم و صفر را از ما می گیرند و تا کنون سه هزار هیات در این سامانه ثبت نام کرده اند.

 

وی از برقراری سامانه تکیه گاه برای پخش آنلاین ، رایگان و مستقیم برنامه های هیئات استان خبر داد و افزود : تا کنون حدود ۱۰ جلسه هماهنگی با خطبا ، مداحان ، هیئات ، دستگاه های مختلف ، بانوان مداح و… داشته ایم.

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی از تشکیل هیات نظارتی متشکل از سازمان تبلیغات اسلامی،  دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی خبر داد وتصریح کرد : امسال ، در هیچ هیاتی حوضچه های گِل و گل مالی را نداریم و در جلساتی که هیات نظارت برگزار می کند ، هر روز ، آمار مبتلایان به کرونا گرفته می شود و به هیئات ، برای رعایت پروتکل های بهداشتی تذکر داده می شود که در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی،  مجوز آنها لغو می شود.

 

حجت الاسلام قدرتی تاکید کرد: نذورات ، بهتر است به صورت خشک تهیه و بین مردم پخش شوند و اگر هم نذر واجب بود ، با نظارت مرکز بهداشت شهرستان ، طبخ ، بسته بندی و توزیع شوند.

 

وی در خصوص برگزاری مراسم خانگی روضه گفت : این مراسم بهتر است در فضای باز و در کوچه برگزار شوند و از مبلغین هم انتظار می رود با هشتک های ” هر منزل یک حسینیه ” و ” هر منزل یک پرچم ” سعی کنند که پرچم های عزای امام حسین بر سر در منازل نصب شود.