مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر در لرستان گفت: همایش شیرخوارگان حسینی امسال بدون حضور بانوان و نوزادان و به صورت زنده از طریق شبکه استانی و صفحات مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرافلاک به نقل از مهر محمد سرلک امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه حرکت‌های مذهبی با محوریت سیدالشهدا (ع) همواره با اشتیاق دنبال شده است، اظهار داشت: نقطه حرکت و نقطه عطف همایش جهانی شیرخوارگان حسینی بانوان هستند.

وی با بیان اینکه پیام مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) ۱۴۰۰ سال است که در عالم پیچیده و نسل به نسل به دست ما رسیده است، تصریح کرد: تاریخچه برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در کشور ۱۸ ساله شده و نخستین همایش در سال ۸۱ در مهدیه تهران برگزار شد.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر در لرستان با تاکید بر اینکه تاکنون همایش شیرخوارگان حسینی به طور همزمان در ۴۵ کشور جهان برگزار شده است، افزود: لرستان هم از این قافله عاشقی عقب نماند و قدمت جلسات شیرخوارگان حسینی در این استان امسال به پانزدهمین سال می‌رسد.

سرلک با اشاره به اینکه مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) یک هیئت مردمی و یک هیئت شیعی جهانی شده است، گفت: برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی یک سوال در ذهن همگان ایجاد می‌کند که حضرت علی اصغر (ع) به کدامین گناه کشته شد؟ با برگزاری این مراسم پیام مظلومیت سیدالشهدا (ع) به عالم صادر شده است.

وی با بیان اینکه همایش شیرخوارگان حسینی معرفی مکتب حسینی، بیداری آوری و بصیرت آوری را به دنبال دارد، تصریح کرد: محور اصلی همایش شیرخوارگان حسینی زنان هستند که فرزندان خود را نذر قیام حضرت صاحب الزمان (عج) می‌کنند.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر در لرستان با تاکید بر اینکه هر ساله ۷ هزار همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و ۴۵ نقطه جهان برگزار می‌شد اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، این همایش با شیوه‌های متفاوتی برگزار می‌شود، افزود: همایش شیرخوارگان حسینی امسال ۳۱ مردادماه و در اولین جمعه ماه محرم رأس ساعت ۱۰ صبح از شبکه‌های سیما و شبکه استانی پخش زنده می‌شود.

سرلک با اشاره به اینکه امسال حضور بانوان و نوزادان را در همایش نخواهیم داشت و جلسات هیئت‌های مذهبی به صورت پخش زنده از تلویزیون و پخش آن لاین از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به سمع و نظر مردم می‌رسد، اظهار داشت: هجدهمین همایش شیرخوارگان حسینی با عنوان «این بار در خانه‌هایمان دست توسل به ضریح گهواره مسیح حسین می‌زنیم و دعا می‌کنیم خداوند به‌خاطر شیرخواره‌ها دنیایمان را از ناامنی نجات دهد» برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بانوان در منزل لباس سبز علوی را بر تن نوزادان خود می‌پوشانند و برنامه هیئت‌های مذهبی را از طریق تلویزیون و فضای مجازی دنبال می‌کنند، تصریح کرد: لرستان مستعد برگزاری ۱۷۰ جلسه همایش شیرخوارگان حسینی بود اما با توجه به شیوع کرونا، برنامه‌ها بدون حضور بانوان و نوزادان در مراکز همه شهرستان‌ها برگزار شده و از طریق تلویزیون و فضای مجازی منتشر می‌شود.

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر در لرستان خاطرنشان کرد: هر یک از هیئت‌های مذهبی بانی برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، صفحات مختص به خود در شبکه‌های اجتماعی دارند که مردم می‌توانند از طریق آنها برنامه شیرخوارگان حسینی، سخنرانی و مداحی‌ها را دنبال کنند و یا رأس ساعت ۱۰ صبح روز جمعه از طریق شبکه استانی همایش شیرخوارگان حسینی را تماشا کنند.

انتهای پیام/