رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خرم آباد با بیان این که خرم آباد 287 آزاده سرافراز دارد گفت: در کنگره ملی تجلیل از آزادگان کشور از سه آزاده لرستانی تقدیر می شود.

صادق هادی پور؛رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خرم آباد در گفت و گو با خبرافلاک ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار داشت: ۲۸۷ نفر آزاده تحت پوشش بنیاد در سطح شهرستان خرم آباد هستند که سوای جانبازان متوفا و آزادگان شهید از رنج دوران اسارت، تعدادی هم در زندان های رژیم بعث عراق شهید شدند.

وی افزود: مبادله آزادگان به کشور طی چندین مرحله و دربازه زمانی ۱۵ روزه از ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ شروع شد؛ بطوریکه ضمن تخلیه اردوگاه های مختلف رژیم بعث عراق ،اسرا تحویل صلیب سرخ جهانی شده و از ۲۶ مرداد وارد کشور شدند.

هادی پور با اشاره به برنامه های گرامیداشت سی و مین سالروز ورود آزادگان به کشورعنوان کرد: کنگره ملی تجلیل از آزادگان در سطح کشور بصورت ویدئو کنفرانس توسط معاون رئیس جمهور در بنیاد و ریاست عالی بنیاد با تجلیل از سه آزاده لرستانی برگزار می شود.

وی با بیان این که آزادگان ما اسوه های شجاعت،ایستادگی ، صبرواستقامت هستند خاطرنشان کرد:آزادگان ما  تلاشگر هستند اما سه آزاده ایی که درخدمات رسانی به مردم سیل زده و زلزله زده و هم چنین کمک به متضررین از کرونا شبانه روز پای کار بوده اند با هماهنگی بنیاد مرکز و استانداری در این کنگره تقدیر می شوند.

رئیس  بنیاد شهید و امورایثارگران خرم آباد بیان کرد: در مسابقه الماس های درخشان به ۱۲ نفر از آزادگان شرکت کننده  که موفق به کسب بالاترین سطح امتیاز شدند کارت هدیه  ۲۰۰ هزارتومانی اهدا شد.

انتهای پیام/