مدیرکل حوزه هنری لرستان از تولید ویژه برنامه تلویزیونی با عنوان «خیمه سلیمانی» توسط این مجموعه خبر داد و گفت: این برنامه در شب‌های ماه محرم امسال روی آنتن شبکه افلاک می‌رود.

به گزارش خبرافلاک محمد کرم اللهی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ایام عزاداری سالار شهیدان، در کنار سایر فعالیت‌های فرهنگی مذهبی در این حوزه، تولید و پخش ویژه برنامه مناسبتی در دستور کار قرار گرفته و برنامه ریزی ها در زمینه نحوه تولید و محتوای برنامه توسط کارشناسان در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: ویژه برنامه «خیمه سلیمانی» برنامه‌ای است که برای ۱۰ شب ماه محرم طراحی شده و شامل آیتم‌های مختلفی متناسب با حال و هوای ایام عزاداری در مدت زمان ۶۰ دقیقه است که از شبکه افلاک لرستان پخش خواهد شد.

مدیرکل حوزه هنری لرستان تصریح کرد: عزاداری و مداحی توسط هیأت‌های مذهبی استان در فضای باز و رعایت مسائل بهداشتی، معرفی هیأت‌ها و تاریخچه تأسیس، معرفی مداحان شهید، شعرخوانی، نشست‌های علمی پژوهشی با موضوع فلسفه قیام عاشورا و شهادت امام حسین (ع) با حضور اساتید و کارشناسان از جمله بخش‌های این برنامه خواهد بود.

کرم اللهی اضافه کرد: به جهت اهمیت این برنامه و محتوای آن و توجه به سطح کیفی و ساختارمند، تمامی قسمت‌های در نظر گرفته شده پیش از تولید مورد تحقیق و بررسی توسط تیم محتوایی شامل کارشناسان مربوطه و صاحب ایده قرار گرفته و نهایی می‌شود.

وی گفت: به همین منظور کمیته‌های اطلاع رسانی، هنری، هماهنگی، علمی و پژوهشی، تدارکات و پشتیبانی این ویژه برنامه از هم‌اکنون تشکیل و برنامه ریزی های لازم در حال پیگیری و انجام است.

مدیرکل حوزه هنری لرستان یادآور شد: برای هر شب اجرای برنامه قسمت‌های دیگری همچون شعرخوانی با موضوع عاشورا، معرفی کتاب، تولید آثار تجسمی توسط هنرمندان استان در قالب موضوعات دینی و انقلابی در نظر گرفته شده است.

کرم اللهی افزود: صدا و سیما، شورای هیأت مذهبی و کانون مداحان لرستان و شهرداری خرم آباد حوزه هنری را در تولید و اجرای برنامه یاری می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این حوزه هنری در تولید و ساخت چندین برنامه تلویزیونی از جمله ویژه برنامه «نبرد ماندگار» خاطرات رزمندگان عملیات حاج عمران با صدا و سیمای استان همکاری داشته است، افزود: بازخوردها و نحوه پیگیری و استقبال مردم نشان داد که برنامه بر دل و جان مخاطبان خوش نشسته است.

مدیرکل حوزه هنری لرستان ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته و هماهنگی لازم و همچنین با همکاری و مشارکت نهادهای فرهنگی، این ویژه برنامه نیز به صورت کیفی و تأثیرگذار تهیه، تولید و ارائه شود.

کرم اللهی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت توجه به رعایت مسائل بهداشتی در زمینه پیشگیری از بیماری تصریح کرد: حضور هیأت‌ها به تعداد محدود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز فیلمبرداری خواهد شد.

  • منبع خبر : مهر