مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: بايد از زندگی شهدا آثاری فاخر تهیه و در پژوهشکده تعلیم و تربیت برای نسل آینده نگهداری کرد .

به گزارش خبرافلاک علیرضا نخعی؛ مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در نشست هم اندیشی کنگره گرامیداشت ۶۳۰۰ شهید استان اظهار داشت: موضوع شهید و شهادت گنج هایی ارزشمند هستند و ضرورت دارد با همفکری و طراحی مناسب نسبت به استخراج این گنج‌های ارزشمند اقدام کرد ؛بنابراین باید ضمن تشریح مباحث تربیتی برای دانش‌آموزان ،محور همه امور انس با فرهنگ شهادت باشد.

وی با بیان این که اگر فرهنگ جهاد و استکبار ستیزی به درستی به نسل جوان انتقال یابد ، زمینه برون رفت از آسیب های اجتماعی فراهم می شود افزود: طراحی و اجرای کنگره گرامیداشت ۶۳۰۰شهید لرستان به نحوی درست باعث حرکت به سمت اهداف متعالی و بهتر شدن جامعه ، تعهد بیشتر ، گذشت و ایثار شده  و فضای دوران دفاع مقدس را بر جامعه حاکم می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: با برنامه ریزی در ۲۴شهرستان و منطقه ، کارگروه‌هایی تشکیل  داده تا با مطالعه ، تحقیق و پژوهش ، نتایج مطلوب فرهنگ ایثار و شهادت را به دانش آموزان انتقال دهند؛باید از زندگی شهدا آثاری فاخر تهیه و در پژوهشکده تعلیم و تربیت برای نسل آینده نگهداری کرد .

نخعی با تاکید بر اهتمام ویژه به ارزش های دفاع مقدس در مدارس استان ، تصریح کرد: محور برگزاری مسابقات فرهنگی هنری ، شهدای فرهنگی و دانش آموز باشد و پاسخگویی صحیح به شبهات دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/