مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان گفت: در شهرستان خرم آباد ، ۸ دفتر تسهیل گری در ۱۵ محله حاشیه شهر با كارشناسان حقوقی،  مددکاری ، شهری و اجتماعی فعال هستند .

مریم پورسرتیپ؛ مدیرکل اموراجتماعی استانداری لرستان در گفت و گو با خبر افلاک،  با بیان اینکه دفاتر تسهیل گری ، زیرنظر دفتر اموراجتماعی استانداری فعالیت می کنند و اعتبار آنها از سازمان اجتماعی کشور تامین می شود ، اظهار داشت: در شهرستان خرم آباد ، ۸ دفتر تسهیل گری در ۱۵ محله حاشیه شهر فعال هستند که هرکدام از آنها ، ۵ کارشناس حقوقی،  مددکاری ، شهری و اجتماعی دارند.

وی به وظایف و فعالیت های این دفاتر اشاره کرد و افزود : توانمند سازی اقتصادی جوامع محلی ، تشکیل جلسه با اعضای محلی که بانک اطلاعات محله را دارند ، وضعیت جمعیت ، آسیب های اجتماعی ، توانمندی ها ، کمبودها ، کاربری شهری ، وضعیت معابر ، ورزشگاه ها و… از جمله این وظایف و فعالیت هاست که با جمع بندی آنها ، اطلاعات جامع و کاملی از محلات بدست می آوریم.

پورسرتیپ با تاکید بر وظیفه مهم آسیب شناسی اجتماعی هر محله و اینکه آسیب های هر محله با محله دیگر ، متفاوت است عنوان کرد : مخصوصا در رابطه با کاربری شهری ، اگر مشکلی داشته باشند به دفتر امور اجتماعی استانداری مراجعه می کنند و ما با معرفی آنها به ادارات مربوطه ، پیگیر مشکلات آنها می شویم.

وی خاطرنشان کرد : با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری ، تفاهم نامه هایی بین دفاتر تسهیل گری و ادارات ، منعقد می شود به عنوان مثال در حوزه ی مواد مخدر،  با ستاد مبارزه با مواد مخدر ، تفاهم نامه منعقد شد و اقدامات خوبی انجام شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری با بیان این که ما به طور مرتب ، از دفاتر تسهیل گری بازدید می کنیم و پیگیر ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی آنها هستیم تصریح کرد : در حوزه ی تاب آوری خانواده ها ، برای زوجین،  برنامه های خوبی داشتیم و با برگزاری مسابقات نقاشی برای کودکان ، این نتیجه حاصل شد که آنها با موادمخدر آشنا شدند ولی قدرت “نه گفتن” آنها ضعیف است که تاکید کردیم روی موضوع”نه گفتن” بچه ها ، بیشتر تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه این دفاتر نباید از اهداف و ذات کار امور اجتماعی فاصله بگیرند،  به شناسایی ظرفیت های غیردولتی و مردمی توسط دفاتر تسهیل گری اهمیت دارد و باید تلاش آنها در جهت جلب اعتماد مردم باشد و با افزایش مشارکت های اجتماعی ، از ظرفیت های مردمی بخوبی استفاده کنند.

انتهای پیام/