نماينده ولي فقيه در لرستان گفت:رسانه ها باید اتحاد داشته و یک صدا برای توسعه اي متوازن در همه زمينه ها  تلاش نمايند.

 به گزارش  خبرافلاک حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی؛نماینده ولی فقیه در لرستان شامگاه یکشنبه در دیدار با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسانه ها دیده بان بصیر و آگاه مردم و انقلاب اسلامی هستند و جایگاهی رفیع و والا در جامعه دارند و ثبت کننده لحظه های ماندگار و فراموش نشدنی با تأثیرگذاری در سرنوشت یک ملت هستند. 

وی افزود : خبرنگاران نقش مهمی در سوق دادن افکار عمومی در جهت همراهی با آن وقایع دارند و اگر رویدادی اتفاق بیفتد که ضرر آن متوجه مردم شود ، باز هم خبرنگاران هستند که در جلوگیری از آن ضرر و زیان ، نقش بی بدیل دارند. 

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد : در همین استان لرستان ، اگر به عقب برگردیم می بینیم که در یک مقاطعی ، رسانه ها باید بیدارتر عمل می کردند و مسئولان هم باید بیشتر با آنها همکاری می کردند ولی الان شاهد آن هستیم که خیلی از فرصت ها را از دست داده ایم و باید هشیارانه تر عمل می کردیم. 

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید براینکه مدیران و مسئولان هم باید در کنار رسانه ها باشند خاطرنشان کرد : ما ، در نظام اسلامی به دنبال تحقق فضیلت ها،  پیشرفت مادی و معنوی ، ارتقای فرهنگ دینی و توسعه متوازن و همه جانبه هستیم.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد:  شناسایی و شناساندن اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ، نیازسنجی و ارائه راه حل برای رفع نیازها ، آگاهی بخشی و پایبندی به منافع و وحدت ملی از جمله ویژگی های خبرنگاران است.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد : رسانه ها ، مسئولان و مدیران ، باید در یک چارچوب حرکت کنند ، چرا که در قبال مردم و شهدا ، مسئول هستیم و باید با شناسایی ظرفیت ها ، آینده ای روشن برای استان رقم بزنیم.

وی نقش رسانه ها در تحقق عدالت،  عزت ملی ، سبک زندگی اسلامی و مبارزه با فساد  را مهم دانست و  گفت: رسانه ها باید یک صدا باشند ، اتحاد داشته باشند و با پیروی از رهنمون های مقام معظم رهبری برای توسعه متوازن،  تلاش کنند .

در ادامه ، سید احمد موسوی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان اظهار داشت : هم اکنون در لرستان ، بیش از ۱۲۰ نشریه محلی،  حدود ۹۰ نمایندگی روزنامه سراسری و ۱۵ خبرگزاری مشغول فعالیت هستند و بیش از ۲۳۰ نفر از خبرنگاران ، عضو سامانه خانه مطبوعات هستند

انتهای پیام/