مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت : امسال ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بدون سود و کارمزد به زوجین تحت حمایت كميته امداد پرداخت می کنیم.

جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان در گفت و گو با خبر افلاک، اظهار داشت : سال گذشته ، ۵ میلیون تومان وام بلاعوض به زوجین تحت حمایت پرداخت شد و امسال به دلیل کاهش اعتبارات کمیته امداد در بودجه سال ۹۹ ، مبلغی را به صورت بلاعوض  و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بدون سود و کارمزد با اقساط ۷ ساله از صندوق امداد ولایت ، به زوجین اعطا می شود.

فارسانی با اشاره به تامین کمک هزینه جهیزیه دختران و هدیه ازدواج پسران به عنوان یکی  از مهم ترین اقدامات کمیته امداد افزود: سال گذشته ، ۳ هزار و ۱۸۱ کمک هزینه خرید جهیزیه، پرداخت کردیم که بخش عمده ای از کمک هزینه جهیزیه دختران و هدیه پسران ، از محل اعتبارات دولتی بوده ولی  امسال با کم شدن اعتبارات امداد ، شرایط متفاوتی پیش آمد.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به پرداخت ۱۰۰ کمک هزینه جهیزیه از ابتدای امسال تا کنون عنوان کرد : ۹۳۰ زوج در صف اعطای کمک هزینه خرید جهیزیه که از این تعداد ، ۴۵۰ مورد وارد چرخه معرفی به صندوق امداد ولایت  شده اند و امیدواریم تا دوماه آینده این تسهیلات را دریافت کنند.

وی تصریح کرد : حدود ۲۸ هزار حامی در سطح استان،ایتام  تحت پوشش کمیته را تا رسیدن به سن ازدواج حمایت می کنند .

فارسانی با اشاره به کمک ۱۴ میلیاردی خیران خارج استان درسیل ۹۸ خاطرنشان کرد:این خیران در جریان سیل ، نقش فعالی داشته اند که با رایزنی با آنها سعی می کنیم برای مشارکت درامور دیگر ، از جمله تهیه جهیزیه نیز از طرفیت ان ها استفاده کنیم.