مسئول بسیج جامعه زنان سپاه لرستان گفت: برگزاری کنگره ها و یادواره ها ي شهدا یکی از راه های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خبر افلاک، مریم سپهوند؛ مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان ، در جلسه کمیته بانوان کنگره ملی ۶۳۰۰شهید استان اظهار داشت : تعمیق فضای فرهنگی و اجتماعی جامعه با ارائه الگوهای عملی و سیره شهدا همگام با گام دوم انقلاب و منطبق با آن است.

وی از کارگروه های تولیدات ماندگار ، تحقیقات علمی و پژوهشی ، جشنواره ها ، مراسمات،  همایش ها،  تبلیغات و فضاسازی ، فضای مجازی ، مطبوعات و رسانه و جمع آوری اسناد و آثار شهدا و نقش زنان در دفاع مقدس، در کنگره شهدا نام برد و افزود : در راستای این کارگروه ها، سازمان های اجرایی عناوین برنامه های  خود را متناسب با شرایط امروز و میزان اثرگذاری آنها بخصوص برای جوانان ، ارائه و برآورد اعتبار می کنند و بعد از تصویب در ستاد اجرایی کنگره ، ابلاغ و در طول سال اجرا می شود.

سپهوند با اشاره به کمیته های ۲۲ گانه کنگره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان عنوان کرد : یکی از این کمیته ها کمیته امور بانوان است که در این جلسه اهداف ، راهبردها و سیاست های کنگره بیان شده و در اسرع وقت دستورالعمل ها به دستگاه ها ، ادارات و سازمان ها ابلاغ می شود.

وی تصریح کرد: یکی از راه های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت برگزاری کنگره ها ، یادواره ها و برپایی یادمان های شهداست و زبان هنر بهترین رویکرد است تا در اختیار همه کارگروه ها قرار بگیرد.