مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: کمیته بانوان در كنار 22 كميته کنگره 6300 شهید استان دستاوردهای زنان در دوران دفاع مقدس را جمع آوری و آنها را به عنوان مرجع تربیتی و آموزشی در اختیار نسل جوان قرار مي دهد.

به گزارش خبر افلاک ناهید پرویز پور؛ مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان ، در جلسه کمیته بانوان کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان اظهار داشت:دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای انقلاب اسلامی گنجینه ای از رشادت ها و فداکاری های نسل اول انقلاب است که با ایثار جان و مال خود پایه های انقلاب را استحکام بخشیدند.

وی افزود: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی اهداف و آرمان های متعالی امام راحل (ره) و شهدا ست، شهدا به انقلاب اسلامی هویتی مستقل از سایر انقلاب های رنگین و مخملین جهان دادند.

پرویز پور با اشاره به اشاعه و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد:گفتمان سازی دفاع مقدس تنها راه کمک به نسل جوان در جهت فاصله نگرفتن آنها از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: مادران امروز نباید از الگوهای تربیتی مادران اوایل انقلاب غافل باشند و با مطالعه دقیق علل و چرایی انقلاب اسلامی فرزندانی متناسب و شایسته منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تربیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: زنان در دوران جنگ دوشادوش مردان حضور داشتند و با تشویق همسران و فرزندان خود به حضور در میادین جنگ ، مصائب زیادی را تحمل کردند و از طرفی در ادبیات دفاع مقدس کمتر به این موضوع توجه شده و لازم است با تولید محتوا ، تهیه فیلم و کتاب از زندگی نامه زنان شهید این خلا جبران شود.

پرویز پور به اهداف کمیته بانوان کنگره ۶۳۰۰ شهید استان اشاره کرد و گفت : هدف ما این است که در کنار سایر کمیته های ۲۲ گانه،  تا زمان برگزاری آن ، با انجام تحقیقات علمی و پژوهشی، ساخت آثار ماندگار ، گردهمایی ها و همایش تجلیل از خانواده شهدا ، تهیه فیلم و موشن گرافی و چاپ کتاب ، دستاوردهای زنان در دوران دفاع مقدس را جمع آوری و آنها را به عنوان مرجع تربیتی و آموزشی در اختیار  نسل جوان قرار دهیم.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه های عضو کنگره  گفت: این کنگره فرصت مناسبی است تا با شناسایی ابعاد مختلف نقش زنان در دفاع مقدس و معرفی زنان شهیده ، دخترانی تربیت شوند تا با الگوپذیری از آنها ، فرهنگ ایثار و شهادت را در وجود خود نهادینه کنند.