مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: 164 پايگاه كميته امداد در سطح استان كمك ها و نذورات مردم در عيد قربان را جمع آوري و دريافت مي كنند.

جاسم محمدی فارسانی؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به برنامه های کمیته امداد در دهه ولایت اظهار داشت:امسال ۱۶۴ پایگاه شامل ۱۴۰ مرکز نیکوکاری و ۲۴ مرکز در ادارات سطح استان با نظارت کمیته  کمک ها و نذورات مردم در ایام قربان تا غدیر را جمع آوری و دریافت می کنند.

وی افزود: پیش بینی می شود امسال هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قربانی  و نذورات مردم و خیرین جمع آوری شود و این مبلغ ، سال گذشته بیش از ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

 

مدیر کل کمیته امداد لرستان با اشاره به شیوه های دریافت کمک های مردم و خیران عنوان کرد: مردم یا در کشتارگاه ها قربانی می کنند و یا اینکه قربانی را به کمیته امداد تحویل می دهند و ما نیز بین نیازمندان و مددجویان ، توزیع می کنیم.

 

وی با بیان این که حجاج به صورت نقدی پول نذر قربانی را به حساب کمیته امداد واریز می کنند و ما نذورات را به محرومین و مستضعفین می رسانیم گفت:مردم   می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* ، نذر قربانی خود را واریز کنند و در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا،  بهترین شیوه است که در کمترین زمان ، کمک ها به دست نیازمندان می رسد و انتظار داریم مردم بیشتر این شیوه را مد نظر داشته باشند.