فرماندار خرم آباد گفت: كنگره ملي شهدا فرصتي براي نمايش و ترسيم مقاومت مردم و رزمندگان گردان هاي هر شهرستان با برپايي نمايشگاه هاست.

به گزارش خبر افلاک،  جعفر طولابی ، فرماندار شهرستان خرم آباد، امروز در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان بر ضرورت همکاری کارگروه های شهرستانی با ستاد استانی این کنگره تاکید کرد و اظهارداشت : شهرستان ها هم در این فرصت ، در راستای کیفیت بخشی به تصمیم گیری ها ، پیشنهادات خود را جمع بندی و تدوین کنند و به ستاد استانی تحویل دهند.

وی با اشاره به ایثارگری ها و فداکاری های رزمندگان و سرداران بزرگ لرستان در دوران جبهه و جنگ و ضرورت تبیین و شرح عملیاتهای دوران دفاع مقدس افزود : اگر آن رشادت ها و از خودگذشتگی ها به خوبی به تصویر کشیده شوند می تواند نقش موثری در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید و جوان داشته باشد.

فرماندار خرم آباد با بیان این که مردم با ایفای نقش و حضور فعال در پشتیبانی جبهه در دوران دفاع مقدس صحنه های زیبایی خلق می کردند که آن صحنه ها هم باید تبیین و تفسیر شود خاطرنشان کرد : در دوران جنگ ، که نقاط مختلف استان ، مورد هجمه و حمله موشک ها و بمباران های دشمن واقع شد ، مردم ما با خلق صحنه های به یادماندنی از حضور و صبر خود در بحبوحه بمباران ، مقاومت و ایثار خود را نمایش گذاشتند و در تشویق و ترغیب مردم به رفتن به جبهه تاثیر بسزایی داشتند ، حال اگر آن صحنه ها خوبی ترسیم شوند ، در تقویت فرهنگ مقاومت مخصوصا در این برهه که  مردم در مقابل استکبار جهانی ایستاده اند ، بسیار موثر است.

طولابی گفت : در این کنگره ، باید نقش شهرستان ها و شهدا و رزمندگان و گردان های آنها نیز به طور جداگانه و شهرستان به شهرستان،  در قالب نمایشگاه ها ترسیم شود.