مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت:آغاز دور جديد رزمایش کمک مومنانه طي سه دهه عيد قربان تا غدير ، دهه اول محرم و دهه آخر ماه صفر اجرا مي شود.

سرهنگ احسان جهانبخش؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به اجرای هزار و ۴۳۶ پروژه بسیج سازندگی طی سه سال اخیر اظهار داشت: تاکنون ۳۳۴ منزل برای مددجویان کمیته امداد و ۲۰۷ منزل برای مددجویان بهزیستی ساخته شده است ؛همچنین در ایام کرونا  ۳۹۵  گروه جهادی ، کار گند زدایی معابر و مساجد و … را انجام دادند و با ۷۱ کارگاه تولید ماسک،  یک میلیون ماسک توسط گروه های جهادی تولید شده است.

 

وی افزود: پیام ۹ ماده ای ، مقام معظم رهبری خطاب به گروه های جهادی راهبرد کلان پیش روی این گروه ها  در جهان اسلام است که باید تکرار و اجرایی شود؛این پیام نوعی دعوت از مردم است و باید روی آن کار شود چرا که مقام معظم رهبری در هر موضوعی ورود پیدا کرده است از جمله رزمایش کمک مومنانه،  بسیار تاثیرگذار بوده است.

 

جهانبخش با اشاره به اطلاع رسانی فعالیت های بسیج سازندگی و گروه های جهادی و انعکاس کار جهادی از طریق صدا سیما و فضای مجازی عنوان کرد :‌گروه های جهادی بسیج شناسنامه دارند  و متولی آنها ، سپاه است و ما می توانیم با خیریه ها و گروه های  مردم نهاد تعامل داشته باشیم چرا که پای کار بودن خودجوش مردم اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: آغاز دور جدید رزمایش کمک مومنانه  در سه مرحله و طی سه دهه عید قربان تا غدیر ، دهه اول محرم و دهه آخر ماه صفر اجرا می شود.