مدیر کل نوسازی مدارس لرستان گفت: با اعتبارات در نظر گرفته شده برای جبران خسارات سیل در استان، احداث ۱۴۴ کلاس درس در دستور کار قرار گرفت که اکنون پیشرفت فیزیکی خوبی دارند.

به گزارش خبرافلاک امیر غفوری نژاد  اظهار داشت: پس از سیل فروردین‌ماه مسئولان ارشد استان برای جبران خسارات وارد شده به فضاهای آموزشی این مناطق ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتند.

وی با بیان اینکه با این اعتبار ۳۵ پروژه در این مناطق آغاز به کارکرد، افزود: این تعداد پروژه شامل ۱۴۴ کلاس درسی در مناطق سیل زده است که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار هستند.

مدیر کل نوسازی مدارس لرستان بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها به طور میانگین ۳۰ درصد بوده که اگر در زمان مقرر تحویل آموزش و پرورش داده شوند بسیاری از مشکلات آموزشی استان حل می‌شود.

غفوری‌نژاد با اشاره به اینکه بیماری کرونا و افزایش تورم مصالح ساختمانی باعث کاهش سرعت این پروژه‌ها شده است، تصریح کرد: در سیل سال گذشته ۳۷۲ مدرسه استان در قالب دو هزار و ۲۵ کلاس درس آسیب دیدند که ۶۲ مورد از این مدارس در قالب بیش از ۲۰۰ کلاس درس تخریبی اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: با کمک مسئولین و خیرین لرستانی تا قبل از آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹ توانستیم ۳۱۰ واحد آموزشی آسیب‌دیده را به طور کامل بازسازی کنیم و تنها پروژه‌های تخریبی باقی‌مانده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: انتظار داریم تا آغاز سال تحصیلی جدید تعداد زیادی از این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس