خرم‌آباد- استاندار لرستان، گفت: برخی از پروژه‌های سیلاب به دلیل کامل نبودن اعتبار به صورت نیمه‌تمام باقی مانده که پیگیر اعتبار برای تکمیل آنها هستیم.

به گزارش خبرافلاک : سید موسی خادمی در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به منظور بررسی پروژه‌های عمرانی، اظهار داشت: به دنبال سیل فروردین ماه ۹۸، حدود ۱۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان در حال اجرا است که در این جلسه، روند پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی، تصریح کرد: خوشبختانه پروژه‌های مذکور از پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی برخوردارند، گرچه در مواردی هم به دلایلی مثل صعب‌العبور بودن منطقه یا ضعیف بودن پیمانکار یا عدم استقبال پیمانکاران به دلیل تأمین منابع اعتبار از محل اوراق و اسناد با زمان بازپرداخت چند ساله و دلایل این چنینی دچار مشکل هستند که تصمیماتی در خصوص تسریع در روند اجرای آنها نیز اتخاذ شد.

استاندار لرستان، ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه ۱۳۰۰ پروژه مورد نظر تا پایان سال تکمیل شوند، گفت: برخی دیگر از پروژه‌ها به دلیل کامل نبودن اعتبار به صورت نیمه تمام باقی مانده که پیگیر اعتبار برای تکمیل آنها هستیم.

خادمی یکی دیگر از موارد مهم مطرح شده در جلسه را لایروبی رودخانه‌های استان عنوان کرد و گفت: این موضوع از چند نظر مهم است هم برای تاسیساتی که اطراف رودخانه‌ها قرار دارند مثل جاده‌ها، تأسیسات آب، برق و گاز و همچنین روستاهای مجاور رودخانه‌ها و همچنین از نظر مهندسی خود رودخانه‌ها و مسیر جریان آب آنها که لایروبی در این زمینه بسیار مهم است و امروز مصوب شد امور آب استان و اداره کل راهداری با همکاری نقاطی که مشکل دارند را شناسایی و نسبت به مهندسی رودخانه و هدایت مسیر آن اقدام کنند.

وی، در خصوص آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان، گفت: استان لرستان در بین استان‌های کشور با توجه به اینکه بیشترین جنگل‌های زاگرس را دارد، خوشبختانه به دلیل اقداماتی که در این زمینه انجام شده، میزان آتش‌سوزی‌ها نسبتاً پایین است و لازم است در این زمینه هوشیار بوده و مراقبت‌ها را بیشتر کنیم و مردم نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار لرستان، گفت: تاکنون در سطح استان ۵۸۰ هکتار آتش سوزی داشته‌ایم که عمدتاً آتش سوزی‌ها در مراتع انجام شده و جنگل تقریباً سالم مانده است.

خادمی، از برگزاری مانور آمادگی در مقابل زلزله ۷-۶ ریشتری در شهر خرم‌آباد داد که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.

  • منبع خبر : مهر