عضو تيم ملي جودوي بانوان ايران با بيان اين كه حجاب موجب عزت ، احترام و آرامش است گفت:حجاب هيچگاه مانع فعاليت ها ي من نبود بلكه هر بار با آرامش خاطر بيشتري در مسابقات كشوري و جهاني حضور پيدا كردم؛غرور و عزت بانوي ایرانی هيچگاه قابل معاوضه نيست .

به گزارش خبرافلاک  آزیتا شکاری متولد سال ۱۳۶۳ و عضو تیم ملی جودوی ایران است ، که تا کنون افتخارات زیادی برای استان و کشور کسب کرده است؛ ۱۰ دوره قهرمانی کشور ، کسب مدال نقره آسیایی کشور لبنان ، کسب مدال برنز بین المللی ، کسب  مدال برنز جهانی اسپانیا ، از جمله افتخارات این بانوی محجبه ی ورزشکار است که به مناسبت هفته ی حجاب و عفاف با او هم صحبت شدیم.

آزیتا با توجه به استعدادی که در زمینه ورزش رزمی داشت و تشویق خانواده و دوستان وارد دوره های رزمی می شود؛ بطوریکه سال ۸۲ جودو را به صورت حرفه ای شروع می کند  و موفق به عضویت در تیم ملی جودوی ایران  می شود این ها همه در حالی اتفاق افتاده که در هر مرحله موفقیت پوشش اسلامی همراه او بوده است.

شکاری با اشاره به روزهای حضورش در مسابقات کشوری و بین المللی اظهار داشت: هیچگاه حجاب  برایم محدودیت نبوده و نیست ،چراکه حجاب و پوشش باعث افتخار و غرور یک  بانوی ایرانی در میادین ورزشی است به ایرانی بودنم می بالم و هرگز اصالت بانوی ایرانی را از دست نخواهم داد.

وی با اشاره به عدم دست دادن به مسئول مسابقات کارگری جهان حین اهدا مدال یاد آور شد: نهم تیرماه سال ۹۸ در اسپانیا مسابقات کارگران جهان برگزار شد  در این مسابقات توانستم موفق به کسب مدال برنز شوم موقعی که میخواستند مدال رادریافت کنم مسئول مسابقات ، دستش را به سمت من آورد ، بنده از دست دادن ، امتناع کردم ، او با عصبانیت ، سالن را ترک کرد و دست ندادن مرا ، نوعی بی احترامی به خودش فرض کرد ، این در حالی بود که از اعتقادات اسلامی و ایرانی ما خبر نداشت ، بعدا که متوجه شد ، از ملت شریف ایران،  عذرخواهی کردند و مدال را به گردنم آویختند.

شکاری خاطرنشان کرد: بعد از آن ، مورد تشویق مسئولان و ازجمله،  آیت الله طالقانی نماینده رهبر معظم انقلاب ، واقع شدم ، از مسئولان ورزش خواستم که دیداری با رهبر انقلاب داشته باشم ، قولش را دادند ولی متاسفانه هنوز عملی نشده است.

عضو تیم ملی جودوی بانوان ایران بیان کرد:حجاب هیچگاه مانع فعالیت ها ی من نبود بلکه هر بار با آرامش خاطر بیشتری در مسابقات کشوری و جهانی حضور پیدا کردم؛غرور و عزت بانوی ایرانی هیچگاه قابل معاوضه نیست و دختران جوان و نوجوان باید بدانند که حجاب موجب عزت ، احترام و آرامش است.

وی تصریح  کرد: استان لرستان ، استعدادهای ورزشی  زیادی  دارد که قطعا می توانند برای کشورمان،  افتخارآفرین باشند ، مسئولان ورزش باید با حمایت از این استعداد ها ، به رشد و شکوفاتر شدن آنها کمک کنند ، انگیزه در ورزش ، خیلی مهم است و ورزشکار هرچقدر هم تلاش کند ، وقتی ببیند پشتیبان و حامی ندارد ، علاقه و انگیزه اش را از دست می دهد.

شکاری عنوان کرد: از نظر مالی ، هیچگونه کمکی از اداره ورزش دریافت نمی کردم،  شرایط سختی برای اعزام به اردوهای تیم ملی داشتم، روزها در کنار فرزندانم نبودم و تنها همسرم بود که به من انگیزه می داد و کمکم می کرد که از اردوها و مسابقات ، عقب نمانم از طرفی عشق و علاقه ام به ورزش،  باعث می شد که مشکلات را به جان بخرم و راهم را ادامه بدهم.

وی گفت: از مسئولان ورزش استان انتظار حمایت داشتم کوتاهی های زیادی درمسیر پشتیبانی دیده شد که حقیقتاً از نهادهای متولی و مربوطه جای گلایه است ؛ در نهایت علاقه و عشق به رشته ورزشی ام انگیزه ای برای ادامه در ورزش لرستان ندارم .

انتهای پیام/

مصاحبه کننده:شاکرمی