استاندار لرستان گفت: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم در سطح استان جرمِ مشهود محسوب می شود.

به گزارش خبرافلاک استاندار لرستان در جلسه ستاد استانی که صبح امروز ۲۴ تیر ماه برگزار شد، با تاکید بر لزوم برخورد قانونی با صاحبان مراسمات ترحیم و عروسی در سطح استان، گفت: برگزاری اینگونه مراسمات مصداق به خطر انداختن جان مردم و جرمِ مشهود است و فرمانداران، نیروی انتظامی و دادستانی در سطح استان باید ضمن تعطیلی مراسمات ترحیم و عروسی، با صاحبان آن برخورد قانونی لازم را بعمل آورند.

سید موسی خادمی تصریح کرد: تمام محدودیت های مصوب در جلسه پانزدهم تیر ماه ستاد به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید و دستگاه های نظارتی موظف هستند نظارت لازم را بر اجرای دقیق مصوبات داشته باشند.

وی ادامه داد: اصناف و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید ضمن برخورد قانونی با متخلفین، نسبت به پلمپ نمودن کافی نت ها و چاپخانه هایی که اعلامیه و بنر مراسم ترحیم چاپ می کنند اقدام نموده و با کمک نیروی انتظامی و شهرداری، بنرهای مراسمات ترحیم را از سطح شهرهای استان جمع آوری نمایند.

استاندار لرستان تاکید کرد: کلیه سالن های آرایش و زیبایی در سطح استان از امروز تعطیل است و اصناف نظارت و اقدام لازم را در این خصوص صورت دهد.

خادمی در پایان خاطر نشان ساخت: با توجه به شرایط ویژه استان و در صورت تداوم وضع موجود، تمهیداتی در خصوص محدودیت های جدید در ابتدای هفته آینده ابلاغ می گردد.

  • منبع خبر : کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونا استان لرستان