مدیرکل امور عشایری استان لرستان گفت: در سال جاری 220 میلیارد ریال اعتبار برای پروار سازی دام در اختیار عشایر قرار گرفته همچنین در این مدت 250 هکتار از اراضی دیم آن‌ها به آبی تبدیل شده است.

سعید کریمی اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۶۳۸ خانوار عشایری در لرستان زندگی می‌کنند که دام‌های آن‌ها در مجموع بیش از یک و نیم میلیون واحد دامی است.

وی با بیان اینکه عشایر لرستان ۲۵ درصد لبنیات استان را تولید می‌کنند، افزود: در سال جاری ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروار کردن دام در اختیار عشایر استان قرارگرفته که در نتیجه این اقدام بیش ۴۵ هزار گوسفند پرواری توسط عشایر لرستان تولید شد.

مدیرکل امور عشایری استان لرستان بیان کرد: بیش از ۲۵۰ هکتار از اراضی دیم عشایر استان با استفاده از سیستم آبی تحت فشار به اراضی آبی تبدیل‌شده‌اند که بیشتر این زمین‌ها در منطقه الیگودرز لرستان قرار دارند.

کریمی با اشاره به اینکه امسال به دنبال این هستیم که ۱۰۰ هکتار از اراضی دیم عشایر را به اراضی آبی تبدیل کنیم، تصریح کرد: یکی دیگر از ظرفیت‌های عشایر بحث زنبورداری آنان بوده که به دنبال آن هستیم آموزش‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: هشت سایت عشایری در استان وجود دارد که به دنبال اسکان آنان در این مناطق هستیم و در همین راستان به آن‌ها تسهیلات ساخت مسکن و تمامی زیرساخت‌های لازم مانند آب برق در این مناطق ایجاد می‌شود.

  • منبع خبر : فارس