مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان بیان کرد: استان لرستان در حوزه بیمه کردن طیور و آبزیان در رتبه اول کشور قرار دارد.

فتح‌الله رفیعی اظهار داشت: از میان ۱۳۰ هزار بهره‌بردار محصولات کشاورزی و دامی در لرستان بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر اقدام به بیمه کردن محصولات خود کرد‌ه‌اند.

وی با بیان اینکه هزینه بیمه این افراد ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: از این مبلغ سهم کشاورزان هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون و مابقی آن توسط دولت به بیمه کشاورزی پرداخت شده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان بیان کرد: امسال محصول بیش از دو هزار و ۱۰۰ هکتار از باغات استان توسط دو هزار و ۴۷ باغدار لرستانی بیمه شده همچنین ۶۷۶ باغدار لرستانی ۴۷۴ هکتار از درختان خود را بیمه کرده‌اند.

رفیعی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۱۰۰ دامدار لرستانی امسال بیش از ۲۷۰ هزار دام سبک و سنگین خود را بیمه کرده‌اند، تصریح کرد: همچنین بیش از ۲۸ میلیون قطعه مرغ توسط هزار و ۳۸۰ مرغدار لرستانی بیمه‌ شده ‌است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث محصولات زراعی مانند گندم، جو و نخود نیز امسال بیش از ۶۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از مزارع استان توسط ۱۹ هزار و ۷۵۰ کشاورز بیمه‌ شد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان با بیان اینکه استان لرستان در حوزه بیمه کردن طیور و آبزیان در رتبه اول کشور قرار دارد، گفت: امسال به بیش از ۶۶۲ نفر از کشاورزان لرستانی غرامتی به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده همچنین از معوقات سال گذشته نیز به هشت هزار و ۱۰۰ کشاورز بیش از ۱۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس