رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی لرستان با اشاره به ایجاد خانه دارت، ورزش‌های هوایی و ... در استان، از برگزاری دوره‌های آموزشی و مربی‌گری در این حوزه خبر داد.

مهدی سلاطی در سخنانی با اشاره به فعالیت ۲۰ کمیته در زیرمجموعه انجمن هیئت‌های ورزشی استان، اظهار داشت: این کمیته‌ها در حوزه‌های مختلف ورزش‌های هوایی، راگبی، برای تونیک، موج سواری، جت اسکی و… فعالیت دارند.

انتقاد از روند توزیع اعتبارات در بین هیئت‌های ورزشی

وی، بیان داشت: در سال گذشته بعد از هیئت همگانی، هیئت انجمن‌های ورزشی استان بیشترین آمار فعالیت همگانی را داشته است.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی لرستان با انتقاد از روند توزیع اعتبارات در بین هیئت‌های ورزشی، عنوان کرد: متأسفانه هنگام توزیع اعتبارات، هیئت انجمن‌های ورزشی نادیده گرفته می‌شود.

سلاطی با بیان اینکه به برخی از هیئت‌های ورزشی بودجه‌های آن چنانی پرداخت می‌شود و این در حالیست که به هیئت انجمن‌های ورزشی به صورت قطره چکانی اعتبار پرداخت می‌شود، تصریح کرد: در قالب طرح «فجر تا نوروز» بیشترین برنامه را ما برگزار کردیم و این در حالیست که اعتباری به ما پرداخت نشد.

وی، گفت: توجه اداره کل ورزش و جوانان استان تنها به چند هیئت ورزشی خاص است.

ایجاد خانه دارت، خانه فوتبال دستی و خانه ورزش‌های هوایی

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی لرستان با بیان اینکه تا قبل از سال ۹۴ هیچ گونه زیرساخت ورزشی در این حوزه در استان نداشتیم، افزود: در حال حاضر در خرم آباد دفتر هیئت انجمن‌های ورزشی استان را راه اندازی کرده‌ایم.

سلاطی با اشاره به ایجاد خانه دارت، خانه فوتبال دستی، کتابخانه و خانه ورزش‌های هوایی در استان، گفت: در حال حاضر در ۱۱ شهرستان لرستان خانه دارت ایجاد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در شش شهرستان استان خانه فوتبال روی میز ایجاد کرده‌ایم، ادامه داد: تمام هیئت‌های شهرستان، طناب، طناب کشی برای تمرینات و مسابقات خود دارند.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی لرستان با اشاره به ایجاد خانه سپک تاک را در شهرستان بروجرد، گفت: ما تجهیزات لازم را در اختیار این خانه در شهرستان بروجرد قرار داده‌ایم.

برگزاری دوره‌های آموزشی و مربی‌گری

سلاطی با تاکید بر اینکه برنامه اصلی ما بیشتر بر روی آموزش است، عنوان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در رشته‌های سپک تاک را، راگبی، دارت، طناب کشی و… دوره‌های مربی گری برگزار کرده‌ایم.

وی، تاکید کرد: اگر اداره کل ورزش و جوانان کمک کند ما بقی خانه‌های زیر مجموعه را تجهیز خواهیم کرد.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی لرستان همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت این هیئت در برگزاری جشنواره ورزش‌های هوایی استان تاکید کرد و گفت: ۸۰ درصد بخش‌های این جشنواره، زیرمجموعه انجمن‌های ورزشی استان است و باید از ظرفیت این هیئت در برگزاری جشنواره استفاده کرد.

  • منبع خبر : مهر