روزهای گرم تابستان و قطع مکرر آب سبب نارضایتی بسیاری از شهروندان ساکن در محدوده جنوب شرقی خرم آباد شده است، نبود امکانات در این محدوده خلاء بزرگی است که همت مسئولین را برای برطرف کردن مشکلات می طلبد.

به گزارش خبرافلاک،سنگ سوراخ و بوستان آفتاب، جاذبه های طبیعی و گردشگری محله کوی فلسطین هستند، اگرچه شیرینی شهد گل های بوستان آفتاب در کام مردم این منطقه است اما تلخی کمبود خدمات شهری و محرومیت ها بیشتر نمایان است.

از عدم اجرای پروژه کمربند سبز تا رها شدن طرح نیمه کاره آبشار مصنوعی آفتاب و ریزش سنگ جای آب در حوضه آبریز آبشار، اجرایی نشدن طرح زیر گذر و روگذر، نبود بازارچه محلی، تعطیل شدن طرح پارک صخره ای، بانک، بیمارستان، دبیرستان فضای ورزشی و کمبود نور و کیفیت پایین روکش آسفالت خیابان ها و معابر عمومی محله همه و همه دست به دست هم دادند تا کوی فلسطین با جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار نفر در محدوده جنوب شرقی خرم آباد به کوهی از مشکلات مبدل شود.

قطع آب و نبود شبکه ی آبی مختص مسکن هایی که در خیابان های بالادستی منطقه کوی فلسطین، انتهای خیابان های ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ قرار گرفته اند، مشکلات را در زوهای داغ تابستان بیشتر کرده است.

پروژه انتقال خطوط آب خیابان قاضی به کوی فلسطین ۲ ساله شد

محمد کریم خورشیدوند؛ کارشناس ارشد مدیریت و معتمد محله با اشاره به مشکلات در این منطقه گفت: با پیگیری های به عمل آمده و جلسات متعدد با نمایندگان مجلس قبلی، شورای شهر و آبفا موفق به درایفت مجوز ساخت شبکه از میدان دانشجو تا خیابان دهم قاضی شده اند.

وی اضافه کرد: مردم این محله ۲ سال است با مشکل کم آبی و بی آبی دست و پنجه نرم می کنند و قرار  شد انشعاب های آب خیابان دهم قاضی تا کوی فلسطین انتقال پیدا کند که مشکلاتی در صدور کسب مجوز حفاری بین شهرداری و آبفا موجب کند شدن اجرای پروژه شد.

خورشیدوند تصریح کرد:  مردم این محله خصوصا در روزهای گرم تابستان با مشکل جدی قطعی و نبود آب شرب و آشامیدنی مواجه هستند و لذا رفع این مشکل پیگیری مجدانه مسئولین ذیربط را می طلبد.

مشکل قطعی آب طی ۲ هفته آینده برطرف می شود

فرج قاسمی، رئیس آب و فاضلاب خرم آباد اظهار داشت: براساس هماهنگی و همکاری همه جانبه مجوز حفاری در مسیر منتهی به کوی فلسطین کسب شده است.

وی با اشاره به طی کردن پروسه اداری کوتاه مدت، افزود: پیمانکار عهده دار پروژه خطوط انشعاب آب مشخص شده و ظرف ۲ هفته مشکل قطعی های پیاپی مردم این محل رفع می شود.

قاسمی با تاکید بر ضرورت استفاده صحیح مردم از آب شرب، تصریح کرد: برای کم شدن چالش آب در تابستان باید مصرف درست آب آشامیدنی و بهداشتی در بین خانواده ها فرهنگ سازی و الگو سازی شود و به گونه ای نباشد از آب شرب برای مصارفی همچون شست و شوی غیرضروری استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به این که در دوران مقابله با بیماری کرونا هم هستیم از مردم تقاضا می شود نهایت مدیریت و صرفه جویی را در مصرف آب و شست و شو در نظر گرفته شود.

علی ماکنعلی؛ رئیس شورای شهر خرم اباد در این رابطه اظهار داشت: برای رفع قطعی آب مناطقی همچون کوی فلسطین مجوز صادر شده و در این رابطه مشکلی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: بر اساس توافق صورت گرفته بین آبفا شهرستان، شورا و مسئولین شهرداری ، فرصت یک ماهه به آبفا داده شده است و می توانند کار حفاری را شروع کنند.

امید است که بعد از رفع مشکل انشعابات آب طی این ۲ هفته، کوی فلسطین  با ظرفیت بالای گردشگری در مسیر برنامه های محرومیت زدایی ، دستگاه ها و نهادهای ذیربط قرار بگیرد.

انتهای پیام/