مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پنج میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مشاغل خانگی امسال به ۲۰۰ طرح در این استان پرداخت شده است.

به گزارش خبر افلاک ،علی آشتاب،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار کرد: در خصوص مشاغل خانگی برای سال ۹۹ مبلغ ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان لرستان اختصاص یافت.

او افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی در صدورمجوزها، ۳۵۸ طرح مستقل و پشتیبان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شد و تاکنون ۲۰۰ طرح با اشتغال ۷۰۰ نفر از این وام بهره‌مند شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه تسهیلات مابقی طرح‌ها نیز از سوی بانک‌ها در حال پرداخت است عنوان کرد: اکثر طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است که برای این نوع طرح‌ها حدود ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز، تسهیلات چهار درصد پرداخت می‌شود.

آشتاب گفت: پیش از این یک تفاهمنامه در راستای آموزش و توانمندسازی، اتصال این مشاغل به بازار با جهاد دانشگاهی منعقد شده است و اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری این نهاد انجام می‌گیرد.

به گفته او  یکی از زمینه‌های مشارکت مردم در اقتصاد، کسب و کار مشاغل خانگی است که زمینه اشتغال افراد بیکار، زنان سرپرست خانوار و خانه دار را فراهم می‌کند.

او در رابطه با ثبت نام متقاضیان جدید نیز گفت: سامانه مشاغل خانگی باز است و افراد متقاضی می‌توانند ثبت نام کنند و در نوبت قرار گیرند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان