نماینده مردم خرم آباد و چگنی درمجلس گفت: اشراف آیت الله مصباح یزدی به علوم مختلف دینی و دنیای امروز یکی از نقاط برجسته ایشان بود که دقیقا به همین علت مورد غضب دشمنان قرار گرفتند.

به گزارش خبرافلاک، دکتر مهرداد ویسکرمی، در گفت وگوی زنده با مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج استان لرستان در رابطه با شخصیت علمی آیت الله مصباح، اظهار داشت: علمایی همچون آیت الله مصباح یزدی نمی میرند و درخشش ابعاد شخصیت چنین افرادی بعد از رحلتشان آشکار می شود؛ معانی واقعی علامه به معنای کسی که بسیار می داند در مورد مصباح قابل تحقق بود و محقق شد.

وی افزود: آیت الله مصباح،با سبک ارزشمند و نو در تدریس،تاثیرگذارترین کلاس های اخلاق را داشتند و در هنگام برگزاری کلاس های آموزشی بسیار به نظم و عدالت آموزشی اهمیت می دادند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با بیان این که آیت الله مصباح استاد مسلم فلسفه بودند، عنوان کرد: آشنایی آیت الله مصباح یزدی با فلسفه غرب عمق تفکر و به روز بودن ایشان را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: اشراف آیت الله مصباح یزدی به علوم مختلف دینی و دنیای امروز یکی از نقاط برجسته ایشان بود که دقیقا به همین علت مورد غضب دشمنان قرار گرفتند چراکه با آشنایی و تسلط به زبان فرهنگی دنیا و فلسفه اشکالات و شبهات را پاسخ می دادند.

ویسکرمی خاطرنشان کرد: ایشان سنگین ترین مباحث را با زبان بسیار ساده برای مردم در نماز جمعه مطرح می کردند، در عین عمیق بودن،اهل مغلق گویی و واژه های نامفهوم و سنگین نبودند به هرحال آنچه آیت الله مصباح را مغضوب دشمنان کرد قرار داشتن درخط مبارزه فرهنگی و ولایت مداری ایشان بود.

وی با بیان اینکه خط فکری، آثار ماندگار، تربیت شاگردان فاضل، باسواد، با اخلاق و به روز آیت الله مصباح یزدی دشمنان را نگران کرده است، گفت: آیت الله مصباح با دوراندیشی، موسسه آموزشی، پژوهشی امام خمینی(ره) را در صراط مستقیمی، علیه دشمن و در جهت آموزش و رسیدن به اهداف انقلاب ترسیم و راه اندازی کردند.

ویسکرمی با بیان این که تلاش دشمنان برای تخریب شخصیتی آیت الله مصباح یزدی،نشان از موثر بودن ایشان دارد، یادآور شد: ایشان،عمار و مصباح انقلاب بودند و آن جایی که بسیاری ورود نکردند و پاپس کشیدند و با سکوت، تنها نظاره گر بودند،آیت الله مصباح یزدی وسط میدان آمده،سپر ولایت شده و تمام قد از ولی امر مسلمین دفاع کردند.

وی با اشاره به دفاع فرهنگی آیت الله مصباح یزدی از انقلاب تأکید کرد: اشراف و آگاهی ایشان نسبت به علوم غربی بی نظیر بود به طوری که در برابر تهاجم و سیل بنیان افکن تفکرغربی محکم ایستادند و اجازه ندادند حریم عقاید و تفکر ناب شیعه و ولایت فقیه خدشه دار شود و مرجع علمی جوانان ما در نقد تفکر غرب و فرهنگ غرب در قالب طرح ولایت آیت الله مصباح یزدی بودند.

انتهای پیام/