رئیس بهره برداری آزادراه خرم‌آباد - پل زال گفت: تردد در محور خرم‌آباد - پل زال به دلیل مسدود شدن محور قدیم برای شهروندان پلدختر رایگان شد.

به گزارش  خبر افلاک عبدالرضا دستمالچی،رئیس بهره برداری آزادراه خرم‌آباد – پل زال  اعلام کرد: معافیت خودرو‌های پلاک پلدختر از پرداخت عوارض آزادراه خرم آباد – پل زال از ساعت ۱۸ امروز اجرایی شد.

او گفت: خودرو‌های پلاک پلدختر تا ۳۰ دی ماه از پرداخت عوارض معاف شدند.

آزادراه خرم آباد پل زال در حد فاصل ۲ شهر خرم آباد و اندیمشک به طول ۱۰۴ کیلومتر قرار گرفته که با هدف کاهش تصادف و زمان سفر، صرفه جویی سالانه ۴۰۰ میلیارد ریال در مصرف سوخت، کاهش ۶۰ کیلومتری طول مسیر نسبت به مسیر قدیمی خرم آباد – پلدختر – اندیمشک، کاهش بار ترافیکی و افزایش سرعت مطمئن در این مسیر احداث شد و در ۱۱ آبان سال ۸۹ به بهره برداری رسید.

ساخت این آزادراه حدود ۷۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته که ۵۰ درصد آن توسط دولت و بقیه توسط بخش خصوصی تامین شده که گفته می‌شود سهم دولت پس از پنج سال از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت خودرو‌ها برگشت داده شده و در اظهار نظر‌هایی عوارض دریافتی از خودرو‌ها در این آزادراه از ۱۸ سال تا ۳۰ سال پس از بهره برداری به بخش خصوصی تعلق خواهد گرفت.

عوارض این آزادراه از ابتدای بهره برداری خبرساز شد و عده‌ای در این خصوص گلایه داشتند و امروز نیز با گذشت ۱۰ سال از این بهره برداری، عوارض آزادراه خرم زال همچنان خبرساز و نارضایتی برخی مردم استان‌های لرستان و خوزستان را به همراه داشته است.

آخرین بار نرخ عوارض دریافتی از خودرو‌ها در آزاد راه ۱۰۴ کیلومتری خرم آباد – پل زال از ابتدای شهریور ۹۸ افزایش یافت.

هم اکنون دریافتی از خودروی سواری ۱۸ هزار تومان، مینی بوس ۳۱، وانت ۳۵، اتوبوس ۳۶، سه محور ۵۵ و تریلی ۶۵ هزار تومان است.

انتهای پیام/ب

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان