نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سالروز حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایت کار به هواپیمای مسافر بری جمهوری اسلامی گفت:ناو وینسنس آمریکا به پرواز ۶۵۵ ایران ایر شلیک و تمام سرنشینان آن را به شهادت رساند امروز بر کسی پوشیده نیست که ادعای حقوق بشر امریکا دروغین است.

حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی، با اشاره به آیه دوم و ۱۷۷ سوره بقره پیرامون ارتباط بین تقوا و عمل صالح اظهارداشت: تقوا، همان خویشتن داری و حفظ خود از آسیب هاست که با انجام عمل صالح محقق می شود به طور قطع متقین افرادی هستند که عمل صالح انجام می دهند.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت الله صدوقی،چهارمین شهید محراب در یازدهم تیر سال ۱۳۶۲ افزود:شهید نمونه کاملی از یک روحانی در تراز انقلاب اسلامی بود که در همه عرصه های جهادی حضور داشت نوع سلوک و رفتار این روحانی با عموم مردم یک سرمایه اجتماعی درست کرده بود به گونه ای که این سرمایه را به سمت ارزش های اسلامی و دفاع از انقلاب هدایت کرد،احداث مساجد و بیمارستان ها،دبیرستان ها،صندوق های قرض الحسنه و ده ها موسسه عام المنفعه از اقدامات ارزشمند این شهید بزرگوار بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: ۱۲ تیر سال ۱۳۶۷ سالروز حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایت کار به هواپیمای مسافر بری جمهوری اسلامی با نام روز افشای حقوق بشر آمریکایی است؛ ناو وینسنس آمریکا به پرواز ۶۵۵ ایران ایر شلیک و تمام سرنشینان آن را به شهادت رساند امروز بر کسی پوشیده نیست که ادعای حقوق بشر امریکا دروغین است.

شاهرخی تصریح کرد: آمریکا در عرصه سیاست داخلی و بین الملی چهره ای زشت از حقوق بشر در صحن بین الملل دارد، حکومتی که در یک روز  ۲۲۰ هزار نفر را در جنگ جهانی در ژاپن کشت و در جنگ ویتنام یک میلیون نفر را به قتل رسانید این ها گوشه ای از جنایات آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: کودتای ۲۸ مرداد، شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲،حمایت از رژیم سفاک پهلوی، منافقین،فتنه گران و ترور دانشمندان هسته ای،پرونده سازی برای جمهوری اسلامی در رابطه با فناوری هسته ای و شهادت سپهبد قاسم سلیمانی از سیاهه های زشت حقوق بشر آمریکایی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: روز چهاردهم تیر به تصویب شورای انقلاب فرهنگی روز قلم است، بیان، دو گونه است،بیان زبان و بیان قلم و بدون تردید هر پیش رفت و توسعه ای در جوامع گوناگون در سایه قلم امکان پذیر است،لذا شایسته است اهل قلم آن چه می نویسند محتوایی مستند باشد که باقی بماند و به مرور زمان از بین نرود،دقیق بنویسند و بر اساس تخمین و شک و گمان ننویسند و بر اساس اندیشه و تامل بنویسند.

امام جمعه خرم آباد یاد آور شد: مدتی است مردم در ساعاتی از روز با کمبود برق و آب مواجهه هستند بر این ساس در فاصله ساعات پرمصرف برق همه رعایت کنند و از وسایل پرمصرف غیر ضرور استفاده نشود و همه در فضا و مساحت محدود تری اجتماع کنیم تا از وسایل سرمایشی کم تر استفاده شود.

وی ادامه داد: برخی از رودخانه های فصلی استان خشک شدند و یا در معرض خشک شدن هستند اینجا مردم و مسئولین همکاری کنند و از اسراف که حرام است خودداری کنند و از شست و شوی بی مورد وسایل نقلیه، آب پاشی کوچه ها و…پرهیز شود؛ بواسطه کمبود آب برخی از آن مواردی که مورد نیاز مردم است به تنگنا افتاده است لذا باید در مصرف آب تا فرارسیدن باران و  نزول رحمت الهی صرفه جویی کرد.

شاهرخی تاکید کرد: برخی افراد محصولات آب دوست کشت می کنند ضرورت دارد سازمان آب منطقه ای، دادگستری و مالکان صاحبان زمین بررسی و پیگیری نمایند، همچنین از هدر رفت آب هنگام آب دادن به چمن ها جلوگیری شود.

وی گفت: تکمیل سد های نیمه تمام، پیش بینی آب شرب پایدار،افزایش تخصیص آب و نگهداری یک میلیارد مترمکعب آب در پشت سدها و افزایش بیش از این مقدار  مواردی بوده است که در طول دولت ها به آن ها توجه نشده است و ان شاالله دولت سیزدهم در زمانی منطقی به این موارد رسیدگی کند.تا رسیدن به وضعیت مطلوب مردم و مسئولین همکاری کنند و بدون تنش این روزها را پشت سر بگذاریم تا آن چه نیاز استان است را تامین کنیم.