حسنی مقدم بر کشت گیاهان دارویی برای تولید مواد اولیه کارخانجات داروسازی لرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرافلاک ، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان اسفندیار حسنی مقدم به ظرفیت شرکت زاگرس فارمد پارس تولیدکننده داروهای دام، طیور و آبزیان اشاره کرد و اظهار داشت: با مجوزهای صادره از سوی اداره کل دامپزشکی لرستان بیش از ۱۲۰ قلم دارو در این شرکت تولید می‌شود، برای بیش از ۲۵۰ نفر شغل ایجاد شده است، تراز مالی شرکت مثبت بوده و این نشان از درایت مسئولین شهرستان بروجرد دارد.

وی افزود: این شرکت ضمن تامین نیاز داروی دامی استان و کشور توانسته است برخی از اقلام دارویی را به خارج از کشور صادر نماید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه جهان به سمت استفاده از داروها با پایه گیاهی تمایل دارند گفت: در استان لرستان دو هزار گونه گیاهی وجود دارد که ۴۰۰ گونه آن خاصیت دارویی دارد و هر گیاه می تواند پایه یک دارو باشد.

وی بیان کرد: استفاده از دارو با پایه گیاهی کم هزینه است، با فیزیولوژی بدن انسان و دام سازگار بوده و عوارض جانبی آن کم است و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

حسنی مقدم خاطرنشان کرد: کشت گیاهان دارویی برای تولید مواد اولیه کارخانجات داروسازی باعث ایجاد اشتغال و درآمد برای اهالی شده و سلامت جامعه را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک