حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: شرکت در انتخابات یک عمل صالح است و ما باید به سمت انتخاب بهترین‌ها در شورای شهر و ریاست جمهوری برویم و نگاه بومی و خویشی را کنار بگذاریم تا آینده روشن و خوبی را با یاری خدا برای استان و کشورمان رقم بزنیم.

به گزارش خبرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به سالروز شهادت احیاگر مذهب جعفری و سی و دومین سالگرد امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد، اظهار داشت: جهاد علمی و مبارزاتی امام صادق (ع) را مطالعه می‌کنیم، می‌بینیم تاریخ‌سازی امام راحل برگرفته از مکتب امام جعفر صادق (ع) است.

وی افزود: امام جعفر صادق (ع) در مقطعی امامت بر عهده گرفتند که خلفای ستمگر اموی و بنی‌عباس بر مملکت اسلامی حکومت می‌کردند امام صادق (ع) با تدریس، تبیین و تبلیغ در مدت ۳۴ سال امامت محفل علم، دانش و آموزش را توسعه دادند و هر دو جهاد علمی و مبارزاتی را باهم داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به فعالیت‌های بی‌نظیر امام جعفر صادق (ع)، عنوان کرد: امام جعفر صادق (ع) علاوه بر این جهاد علمی به مبارزه تشکیلاتی و دامنه‌داری علیه خلفای اموی و عباسی اقدام کرد و نمایندگانی را در عالم اسلام از خراسان تا ماورالنهر و شمال آفریقا منصوب کرد تا اسلام ناب را به مسلمانان اطلاع‌رسانی کند و از مسائل سیاسی، اجتماعی مسلمانان اطلاع پیدا کنند.

وی تصریح کرد: کار مهم امام جعفر صادق (ع)، تدریس، تبیین و تبلیغ معارف اسلامی و احکام اسلامی با تأکید بر امامت اهل‌بیت (ع) بود؛ راه و روش امام (ع) برای خلفای بنی امیه و بنی‌عباس سخت بود و نتیجه این شد پس از ۳۴ سال امامت، امام را به شهادت رساندند.

شاهرخی گفت: همه ما باید بدانیم ائمه اظهار (ع) در این مسیر چه جهاد علمی و مبارزاتی داشته‌اند، می‌بینیم همین راه و روش را امام راحل در قرن چهاردهم در مبارزه با طاغوت زمان در پیش گرفتند و امام امت به‌عنوان یک مدرس و استاد برجسته و عالی‌رتبه و مرجع تقلید دارای کرسی تدریس، تقلید و تبیین محیط اجتماعی و سیاسی سال ۱۳۴۲ و سال‌های قبل از آن را رصد کردند.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: رژیم طاغوت پس از کودتای ۱۳۳۲ شروع به دستگیری و تبعید و زندان کرد و در این مسیر از استکبار و رژیم صهیونیست کمک می‌گرفت امام راحل در حوزه علمیه قم علما را جمع کرد و در جمع علما فرمودند: اگر می‌خواهیم اسلام و ایران از اضمحلال نجات پیدا کند باید دودمان پهلوی را قدرت پایین بیاوریم.

وی تأکید کرد: انقلاب سفید که شاه مطرح کرد درواقع به نفع محرومان نبود با توصیه حزب دموکرات آمریکا و برای به تأخیر انداختن نتیجه انقلاب واقعی مردم بود و این بود که مورد اعتراض امام و روحانیت قرار گرفت و نتیجه این اعتراضات این شد در روز هفتم بهمن امام راحل طی اعلامیه‌ای اعتراض خود را اعلام و در ماه رمضان در اقدامی اعتراض‌آمیز دستور دادند مساجد تعطیل شوند و در دوم فروردین ۱۳۴۲ روز شهادت امام صادق (ع) حمله خونین به مدرسه فیضیه صورت گرفت و آن تهاجم انجام شد و امام صدایش بلند شد که شاه‌دوستی یعنی غارت گری و حمله رژیم شاه را به حمله قوم مغول به ایران اسلامی تشبیه کردند.

شاهرخی یادآور شد: مبارزات ادامه پیدا کرد تا این‌که امام راحل در روز عاشورا در مدرسه فیضیه فرمودند: اسلام درخطر است و نتیجه امام را دستگیر کردند و مردم شهرهای قم، تبریز، ورامین، قزوین و اصفهان در حمایت از امام به خیابان آمدند و آن قتل‌عام صورت گرفت.

نمانده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به فعالیت‌های مرحوم آیت‌الله کمالوند که پیام روحانیت را به دربار شاه بردند، گفت: شخصیت ایشان ازلحاظ علمی، تقوایی و دیپلماسی گفت‌وگویی افتخار استان ما بودند و در شهر خرم‌آباد و شهرهای استان ما در حمایت از امام تجمعاتی برگزار شد و نتیجه این شد که نقطه عطف انقلاب اسلامی در ۱۵ خرداد رقم خورد و مبارزات به شکل دینی و مذهبی ادامه پیدا کرد و بافضل الهی این انقلاب از سوی خداوند به ملت مسلمان ایران هدیه داده شد و ما باید از این انقلاب محافظت کنیم و در مقاطع حساس به وظیفه خود عمل کنیم.

وی بیان کرد: حمایت از رهبر جامعه اهمیت دارد چون پرچم‌دار فروع دین است و ما در چنین موقعیتی قرار گرفتیم بایستی با حضور انبوه پای صندوق رأی، کلام ولی امر مسلمین را عمل کنیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: شرکت در انتخابات یک عمل صالح است و ما باید به سمت انتخاب بهترین‌ها در شورای شهر و ریاست جمهوری برویم و نگاه بومی و خویشی را کنار بگذاریم تا آینده روشن و خوبی را با یاری خدا برای استانمان و کشورمان رقم بزنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبر افلاک