کدخدایی گفت: مردم به دنبال برنامه‌های نامزدها هستند و کاندیداهای ریاست جمهوری نیز نباید وعده‌هایی بدهند که توان اجرای آن را ندارند.

به گزارش خبرافلاک، نشست تخصصی «ره بر» با حضور عباسعلی کدخدایی؛ سخنگوی شورای نگهبان به همت دفتر نمایندگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) به صورت مجازی برگزار شد.

کدخدایی در این نشست با اشاره به اینکه اختلاف سلیقه‌ها، بعضا زمینه‌ساز اختلافات بین  نامزدها می‌شود، عنوان کرد: اکنون ملاک مردم، کدام جناح و حزب بودن نامزدها نیست، بلکه طبق نظرسنجی‌ها، مردم به دنبال فرد کارآمد هستند.

وی گفت: طبق گفتار رهبر معظم انقلاب، مردم به دنبال برنامه‌های نامزدها هستند و کاندیداهای ریاست جمهوری نیز نباید وعده‌هایی بدهند که توان اجرای آن را ندارند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون «انتخاب» حق مردم است، اظهار کرد: به خاطر برخی شباهت‌های ساختاری و قانونی با دیگر کشورها، نباید فراموش کنیم که نظام ما اسلامی است و باید به اصول اسلامی پایدار باشیم و این مهم را کاندیدها در جریان تبلیغات و شعارها رعایت کنند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: یکی از تاکیدات حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدّ ظلّه العالی)، عدم طرح وعده غیر قابل اجرایی است، لذا همه نامزدها در هر دوره انتخاباتی اعم از مجلس، ریاست جمهوری و … باید شرایط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور را درک کنند و وعده‌های منطقی ارائه دهند.

کدخدایی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بر رعایت هنجارهای ایران اسلامی، ملاحظات اخلاقی و خط قرمزهای نظام در جریان تبلیغات نامزدها تاکید دارند.

وی افزود: طبق بیان اخیر رهبر معظم انقلاب کسی که تبلیغ بر عدم مشارکت در انتخابات می‌کند، دلسوز مردم نیست، چون انتخابات برای یک فرد نیست بلکه انتخابات برای هشتاد میلیون ایرانی است، لذا اگر نسبت به حوزه‌ای شکایتی داریم نباید پای مردم را وسط بکشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک