حجت‌الاسلام لرستانی با اشاره به تبیین شاخص‌های انتخاب اصلح، گفت: روحانیون مبلغ در ایام انتخابات مردم را به مشارکت حداکثری تشویق کنند.

به گزارش خبرافلاک ، حجت‌الاسلام علی لرستانی عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی که با حضور جمعی از مبلغین مستقر و طرح هجرت، اداره تبلیغات اسلامی الیگودرز برگزار شد، اظهار داشت: جایگاه انتخابات در انقلاب اسلامی وحضورفعال، حداکثری و آگاهانه مردم در تعیین سرنوشت انقلاب نقش بسزایی دارد.

وی افزود: موضوع انتخابات از مهم‌ترین موضوعات نظام جمهوری اسلامی ایران و از مهم‌ترین وظایف جامعه به‌ویژه روحانیت و نیروهای جهادی این نظام است و با صیانت از خون ده‌ها هزار تن شهید، اجازه جولان یاس و ناامیدی را در جامعه نداده و با تأکید بر نقاط قوت و افتخارات جمهوری اسلامی و تأثیرات مثبت انتخابات و مشارکت گسترده در راستای گرم شدن تنور انتخابات باید تلاش شود.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین وظایف ما، عدم وابسته کردن و گره زدن دو نهاد اصیل و بسیار مهم حوزه علمیه و سپاه پاسداران به احزاب و اشخاص است، با توجه به تجارب، در این مسیر تلاش کنیم تا از کلیت دفاع کنیم و اشخاص را به حیثیت این دو نهاد گره نزنیم، به نفع نظام و انقلاب است، چون افراد در حال تغییر مواضع و فرازوفرود هستند.

وی در تبیین شاخص‌های انتخاب اصلح، تصریح کرد: تقوا، تدین و ملتزم بودن به لوازم آن مانند دروغ نگفتن، تهمت نزدن و تخریب نکردن، به دوش کشیدن بار سنگین امانت، ولایت مداری و داشتن بصیرت سیاسی و فهم شرایط زمان و مکان در تصمیم‌گیری‌ها، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی و نیز پرهیز از سخنان فریبنده و توخالی را از شاخص‌های تشخیص فرد اصلح برای ریاست جمهوری می‌توان برشمرد.

لرستانی گفت: روحانیون و مبلغان باید ایام انتخابات را ایام تبلیغ خود بدانند و برای حفظ انقلاب اسلامی و حضور حداکثری، مردم را به سمت انتخاب اصلح هدایت کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک