صیادی با اشاره به مکتب امام خمینی(ره) گفت : مکتب امام راحل وابسته به شرق و غرب نبود، بلکه دو بلوک شرق و غرب علیه مکتب ایشان بودند.

به گزارش خبر افلاک حجت الاسلام دکتر جواد صیادی با اشاره به مکتب امام خمینی(ره) اظهار داشت: مکتب امام راحل وابسته به شرق و غرب نبود، بلکه دو بلوک شرق و غرب علیه مکتب ایشان بودند. و این دو به صورت مستقیم با ما وارد جنگ نشدند بلکه با تحریک نوچه ای به اسم صدام، هشت سال جنگ را بر این کشور و انقلاب الهی تحمیل کردند.

وی افزود: آزاد سازی خرمشهر قهرمان به دست رزمندگانی از جنس جنود الهی،مستظهر به امدادهای الهی، در ارتباط خالصانه با پروردگار متعال و خستگی ناپذیر،نقطه ثقل جنگ تحمیلی بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه خرم آباد عنوان کرد:شهری که در چنبره ی چندین لشگر صدام بود در عین ناباوری قدرت های استکبار، در سوم خرداد سال ۶۱ آزاد شد و تمامی معادلات نظامی جهان را به چالش کشید به طوری که قوای دشمن در لاک دفاعی فرو رفت.

صیادی تصریح کرد: ایستادگی رزمندگان و مردم قهرمان ما مکتبی به اسم مکتب مقاومت بنا کرد که ما در طول انقلاب ثمرات و برکات آن را به وضوح مشاهده نمودیم در حقیقت مکتب حاج قاسم که این روزها سر زبان ها افتاده منبعث از مکتب امام راحل و رهبری گرانقدر حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) می باشد.

وی خاطرنشان کرد: مکتب حاج قاسم، مکتب احمدکاظمی‌ها، حسین خرازی‌ها، مهدی باکری‌ها و حسن باقری‌هاست، کامل‌تر و فهمیدنی‌ تر شده است. مکتبی که به اذعان خود حاج قاسم، خلاصه مکتب امام راحل بود و رمز این پیروزی‌ها را باید در آن جستجو کرد.

صیادی بیان کرد:جستجوهای ما برای فهم رمز پیروزی در خرمشهر و اینکه تا کجا باید برویم که نصرت الهی نازل شود و اسباب غیرمادی به کمک بیایند، به چند مؤلفه منتهی شده است که درگیری باید در مرزهای مبارزه با دشمن / باطل باشد و اخلاص و صداقت در مجموعه وجود داشته باشد، ضمن این که نهایت توان و طاقت، به کار گرفته شود.

وی تاکید کرد:اما بخش محوری و مهم داستان خرمشهر در آیه «وَ أَنْ لَوِ اسْتَقَامُوا عَلَی الطَّرِیقَهِ لَأَسْقَیْنَاهُمْ مَاءً غَدَقًا» (جن/۱۶) نهفته است. تفسیر این آیه را در این کلام امام خامنه‌ای به‌خوبی می‌توان جستجو کرد، ایشان در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی، نقلی دارند از یکی از بزرگان تاریخ معاصر [ص ۴۶۳]؛ نقلی که با مضامین آیات قرآنی کاملاً منطبق است.

صیادی یاد آور شد: آن‌ وقتی که می‌توانید مبارزه کنید، وقتی دیدید که دارید شکست می‌خورید باز هم مبارزه کنید تا برسید به آن لحظه‌ای که دیگر یقین می‌کنید که هان حتماً شکست خواهید خورد، باز هم مبارزه کنید. وقتی در آن لحظه‌ای که یقین دارید حتماً شکست می‌خورید باز به تلاش و کوشش و مبارزه خود ادامه دهید، آن‌وقت پیروزی و فتح نصیبتان خواهد شد. آیه قرآن تقریباً نظیر همین مطلب را می‌گوید یا تحقیقاً. می‌فرماید که: «حَتَّی إِذَا اسْتَیْأَسَ الرُّسُلُ وَ ظَنُّوا أَنَّهُمْ قَدْ کُذِبُوا جاءَهُمْ نَصْرُنا» (یوسف/۱۱۰)

وی گفت:این رمز پیروزی خرمشهرهاست در این برهه از زمان برای اینکه دولتی در تراز نظام اسلامی محقق ودست خائنین به ملت از این نظام الهی کوتاه و برای همیشه از گردونه مدیریت کشور حذف شود ایثارگری ، ایستادگی و بصیرتی از جنس آزاد کردن خرمشهر نیاز است.

  • منبع خبر : سفیر افلاک