امین حسنوند با اشاره به مشکلات عاطفی پیش آمده برای برخی خانواده ها در بحبوحه بیماری کرونا گفت: باتوجه به شرایط حاد کرونایی و خطرناک بودن این بیماری منحوس و از طرفی منزوی شدن اعضای خانواده ها به دلیل محدویت های کرونایی باید به دنبال ایجاد شرایط نشاط و شادابی در بین خانواده ها بود.

امین حسنوند در گفتگو با خبرنگار خبرافلاک با اشاره به مشکلات عاطفی پیش آمده برای برخی خانواده ها در بحبوحه بیماری کرونا اظهار داشت: باتوجه به شرایط حاد کرونایی و خطرناک بودن این بیماری منحوس و از طرفی منزوی شدن اعضای خانواده ها به دلیل محدویت های کرونایی باید به دنبال ایجاد شرایط نشاط و شادابی در بین خانواده ها بود.

وی افزود: برای برانگیخته شدن حس نشاط و شادابی در خانواده ها ، راه های ارتباط برقرار کردن با مردم و محیط اطراف را بااستفاده از تماس تصویری و تلفنی ، ارسال پیامک و …تقویت کنیم .

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: برای سالمندانیکه نحوه کار مجازی را نمی دانند، کار با با پیام رسان های مجازی مثل واتساپ،تلگرام، و … را آموزش بدهیم تا بتوانند به راحتی با فرزندان، دوستان و آشنایان خود ارتباط برقرار کنند.

حسنوند تصریح کرد: در این مدت می توان از ظرفیت روانشناسان و مددکاران اجتماعی استفاده کرد و با بیان مشکلات علاوه بر تخلیه خود از ناآرامی و تنش ها راهکارهای مناسبی را کسب کرد ، و همچنین پیاده روی های کوتاه در مکان های خلوت با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی می تواند موجب کاهش آلام تنهایی های ناشی از محدودیت های کرونایی شود.

وی خاطرنشان کرد: بیماری کرونا باعث شده که مدت با هم بودن افراد خانواده ها در منزل بیشتر شود مسلما باعث یک سری تاثیرات در روابط داخل خانواده ها شده است تماس هایی که هم سن و سال ها با هم سن های خودشون در فضای مجازی می گیرند می تواند به شدت در رفتار آن ها تاثیر بگذارد.

حسنوند بیان کرد: بر اثر مدت زمان با هم بودن و نبود مسافرت، تفریحات و سرگرمی ها، مشکلات مالی سبب بروز برخی رفتارهای تنشی زوجین و افزایش بدخلقی و هم چنین اختلافات داخل خانواده ها شود؛ بهتر است افراد خانواده در این شرایط ضمن تقسیم وظایف و استفاده از تکنیک های مهارت زندگی در حل مسائل و مشکلات به یکدیگر کمک کنند تا بتوان راحتر از این شرایط عبور کرد.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد:
سرچشمه آرامش و مقابله با تنش های روحی را بایستی در تعالیم حیات بخش اسلام و آموزه های مکتب وحی جستجو کرد و عوامل اعتقادی مثل دعا ، توکل ، ذکر و اعتقادات دینی در کنار فعالیت های اجتماعی ورزش و پرداختن به کارهای خوب می تواند تاثیرات بسیار خوبی برای پیشگیری از اتفاقات ناگواری چون قتل ، طلاق ، اعتیاد ، آثار خودکشی در جامعه و … تاثیرات بسزایی داشته باشد.

  • منبع خبر : خبر افلاک