معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: رعایت نکردن شیوه های بهداشتی در استان موجب شده تا لرستان در رده چهارم کشور به لحاظ وضعیت بد کرونا قرار گیرد.

به گزارش  خبر افلاک ،محمود ثمینی،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: گزارشات حکایت از کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش بیماران بستری در استان دارد.

او  با بیان اینکه در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا شاهد ارائه گزارشاتی بودیم که متاسفانه خبر‌های خوبی درباره وضعیت استان‌های کشور نداشت اظهار کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، لرستان در رده چهارم کشور به لحاظ وضعیت بد کرونا قرار دارد.

او  افزود: با توجه به شرایط استان، محدودیت‌های هوشمند کرونایی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به مدت یک هفته دیگر در استان تمدید می‌شود که ضرورت دارد مردم، کسبه و بازاریان و دستگاه‌های اجرایی در زمینه اجرای آن‌ها همکاری کنند.

معاون استاندار لرستان ضمن تشکر از همکاری کسبه و بازاریان، تصریح کرد: گزارشات واصله حکایت از عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برخی از اصناف و گروه‌هایی که مجاز به فعالیت در شرایط کنونی هستند، مانند نانوایی ها، قصابی‌ها و سوپرمارکت‌ها دارد که تاکید می‌شود نظارت‌ها در این زمینه افزایش یابد تا در صورت بروز تخلف برخورد قانونی انجام شود.

ثمینی در ادامه یادآور شد: بر اساس تصمیم ستاد استانی زمان آغاز فعالیت دستگاه‌های اجرایی نیز از ساعت ۹ صبح خواهد بود و ادارات با توجه به نوع خدمات خود در شرایط کنونی از یک سوم ظرفیت کارکنان در محل کار بهره گیری کرده و مابقی از دور کاری استفاده کنند.

او  تاکید کرد: از هم استانی‌ها می‌خواهیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات، عزاداری ها، دورهمی و تجمع در پارک‌ها و بوستان‌ها در رابطه با مهار و کنترل بیماری همکاری کنند تا بتوانیم به خوبی از این شرایط خارج شویم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان