معاون وزیر صمت گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک‌های صنعت و معدن و سپه برای تزریق به واحد‌های راکد و نیمه تمام به لرستان اختصاص می‌دهیم.

به گزارش خبر افلاک ، سعید زرندی معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه برای جذب منابع روش‌های قدیمی جواب نمی‌دهد، در ادامه گفت: باید دنبال روش‌های نوین برای جذب منابع باشیم.

او افزود: به منظور حمایت از لرستان۵٠٠ تا ٧٠٠ میلیارد تومان از بانک‌های صنعت و معدن و سپه برای واحد‌های راکد و نیمه تمام ترجیحا واحد‌هایی که در شهرک صنعتی مستقر هستند به لرستان اختصاص می‌دهیم.

معاون وزیر صمت گفت: استان لرستان در جذب منابع از تبصره ١٨ کم کاری کرده است، این در حالی است که سرمایه‌گذاری بانک‌ها در قالب تبصره ١٨ یک ظرفیت و پتانسیل محسوب می‌شود.

زرندی به ظرفیت‌های لرستان به ویژه در حوزه سنگ اشاره کرد و گفت: موضوع سنگ لرستان یکی از بی نظیرترین پتانسیل‌ها در ایران است و جزو صنایع هدف سرمایه‌گذاری است و از اولویت‌های ما است، سیلیکون متال استان لرستان نیز ظرفیتی است که سرمایه‌گذاری روی آن جواب می‌دهد.

او بیان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی و در برخی شهرستان‌ها صنایع پایین دستی پتروشیمی جواب می‌دهد، ما در این حوزه‌ها آمادگی داریم.

معاون وزیر صمت در خصوص شعار سال گفت: ما جهت‌گیری را در وزارت صمت روی مانع‌زدایی و پشتیبانی تمرکز کرده‌ایم که چه کار‌هایی انجام دهیم.

زرندی با بیان اینکه بسته پیشنهادی را با ۶٠ موضوع و اولویت بخش خصوصی آماده کرده‌ایم تا به دولت ارائه کنیم، تاکیدکرد: اولویت ما در ١۴٠٠ سرمایه‌گذاری است، در لرستان هم راه برون رفت از چالش‌ها استفاده از ظرفیت‌های استان است، یعنی همه ظرفیت‌ها را باید دور هم جمع کرد.

او در مورد شرکت سهام عامی پروژه عنوان کرد: این یک فرصت جدید است که در لرستان می‌شود روی آن کار کرد، سهامی عام یعنی اینکه چند کارآفرین با هم افزایی ١٠ تا ١۵ درصد پروژه را جلو ببرند، مردم هم اعتماد کرده و مشارکت کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان