در پی ابراز ناراحتی برخی افراد از نصب سردیس شهید سید نورخدا موسوی جمعی از فعالین مجازی جوابیه ای را نوشتند.

به گزارش خبر افلاک: در پی ابراز ناراحتی برخی پیرامون نصب سردیس شهید نورخدا موسوی؛

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

من عقیده‌ی راسخ دارم بر اینکه یکی از نیازهای اساسی کشور، زنده نگه داشتن نام شهدا است؛ این یک نیازی است که ما – چه آدمهای مقدّس‌مآب و متدینی باشیم؛ چه آدمهایی باشیم که خیلی هم مقدّس‌مآب نیستیم، امّا به سرنوشت این کشور و به سرنوشت این مردم علاقه‌مندیم – هرجور که فکر بکنید، بزرگداشت شهدا برای آینده‌ی این کشور، حیاتی و ضروری است. فرهنگ شهادت یعنی فرهنگ تلاش کردن با سرمایه‌گذاری از خود برای اهداف بلندمدّت مشترک بین همه‌ی مردم؛ که البتّه در مورد ما آن اهداف، مخصوص ملّت ایران هم نیست، برای دنیای اسلام بلکه برای جهان بشریت است. این فرهنگ در جامعه‌ای اگر جا افتاد، درست نقطه‌ی مقابل فرهنگ فردگرایی غربی امروز [است‌] که همه‌چیز را برای خود و با محاسبه‌ی شخصی می‌سنجند؛ ………۱۳۹۳/۱۱/۲۷

 

بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستادهای «کنگره شهدای امور تربیتی»، «کنگره شهدای دانشجو»، و «کنگره شهدای هنرمند»

 

آن زمان که این سخن از رهبر حکیم انقلاب را پیرامون فرهنگ پرمغز و مفهوم شهدا،واکاوی می کنیم در می یابیم که این بیان در جای جای زندگی هایمان قابلیت پیاده شدن دارد؛ فرهنگی که درست نقطه‌ی مقابل فرهنگ خودخواه و خودمحورِ فردگرایی غربی است.

بیش از ۶۳۰۰ شهید استانمان با تفکری بلند و برخاسته از اندیشه اسلامی برای حفظ نظام اسلامی جان دادند؛

چه شده که آن آرمان های والا در میان رنگ ها و محاسبات شخصی به فراموشی سپرده شده است؟!

 

آیا نحوه اعتراض به نابه سامانی قبور شهدا، در ادامه راه شهیدانی است که برای رفتن بر روی مین و معبر زدن از هم سبقت می گرفتند؟

 

این نوع نگاه از کجا سرچشمه گرفته که معرفی یک شهید به عنوان الگوی نسل امروز و آیندگان، با علامتی غیر مرتبط به ساماندهی قبر یک شهید، ابراز ناراحتی شود ؟!

در کنار فراموشی و یا کمکاری مسئولین در رابطه با تعمیر و ساماندهی قبور شهدا، کم نیستند جوانان پیرو مکتب شهیدان، که هر چند وقت یکبار و خودجوش قبور شهدا بالاخص شهدای گمنام را رنگ آمیزی و تعمیر می کنند.

پس گاهی نباید معطل مسئولین شد…

و در انتها چند سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آن زمان که تابلوی شهیدان این شهر نامش را به یاسمن، سنبل و بلبل داد چرا کندندی، بردندی راه نینداختید؟

آنوقت که در ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تئاتر موهن به شهدا روی صحنه رفت؛ چرا تهمت زدندی توهین کردندی راه نینداختید ؟

 

اگر با سیمان چیزی غیر از سردیس ساخته و بر ابتدای بلوار نصب می کردند ؛ ساختندی،نصب کردنی راه نمی انداختید؟

 

با بی احترامی به جنس سردیس شهید اشاره می کنید و آن را بی ارزش جلوه می دهید آنگاه با احترام از کالاسکه ی نصب شده کودک یاد میکنید؟ جنس کالاسکه ی کودک احیانا طلا بودندی ؟ !

بعید است اگر بلوارشهیدی ، تبدیل به بلوار کودک میشد عده ای اعتراض میکردندی !

فقاهت و استنباط احکام کار سختی است؛ رهبر انقلاب نصب مجسمه شهدا در میادین را بلامانع میداند و شما مکروه می خوانید ؟!

 

ضمن ادای احترام به تک تک شهدای گلگون کفن استان ، شهرو کشورمان باید بدانیم که شهید نورخدا موسوی یک شهید شاخص است که در بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله عراق، شناخته شده هستند پس حرمت قلم، حرمت شهید، حرمت دفاع از مقام شهید،حرمت مطالبه گری و جایگاه والای خبرنگاری را حفظ کنیم و محاسبه شخصی نکنیم.

 

  • منبع خبر : خبر افلاک