فرمانده کل سپاه گفت: ما پوسیدگی و سستی را در دشمن می‌بینیم و اصلا ظاهر یک قدرت و امپراتوری را ندارد.

به گزارش   خبر افلاک  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج که صبح امروز یکشنبه در مجتمع فرهنگی ورزشی پنجم آذر بسیج برگزار شد، اظهار کرد: صمیمانه از روحانیون والامقامی که امروز دعوت سپاه و بسیج را پذیرفته‌اند، قدردانی می‌کنم. مطمئن هستیم شبکه تربیتی صالحین می‌تواند شفابخش بسیاری از درد‌های جامعه ما باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سرشت سپاه در عاشورای ۶۱ هجری و در صحرای کربلا شکل گرفت و امتدادی است از اصحاب عاشورا؛ بسیج هم همینگونه است. امام حسین (ع) در خط مقدم نبرد با ظالمین ایستاد و اصحاب او شهید و اسیر شدند، اما حجتی می‌شود برای همگان که نمی‌توان میدان جهاد با ستمکار را رها کرد.

سلامی تأکید کرد: انقلاب ما امتداد رسالت انبیای الهی است، همان رسالتی که آمد تا در امتداد رسالت انبیا و ائمه اطهار زمین بلد را طیب کند. آمد تا حیات طیبه را روی صفحه زمین پیاده کند. انقلاب آمد تا گفتار‌ها تبدیل به رفتار صالح شود و انسان را از اسارت طاغوت نجات دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما در عصر طلایی و همچنین در عصر حیاتی اسلام قرار داریم. خورشید اسلام طلوع کرده و احکام خداوند فرصت پیاده شدن پیدا کرده است. ما در یک موقعیت استثنایی قرار داریم که اسلام نه تنها جاری شده بلکه وحی جاری است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بدون ولایت احکام تعطیل و حدود جاری نمی‌شود، تصریح کرد: اسلام آمده است تا پرده‌های جهالت مدرن را از ذهن انسان‌ها بردارد. ما انقلاب‌مان را نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ داده است. همه قدرت‌های شیطانی صف بسته‌اند تا از این واقعه جلوگیری کنند.

سلامی با بیان اینکه وقتی اسلام حاکمیت تشکیل داده است و می‌خواهد به نام این دین مبین بشریت را به ساحل رستگاری رهنمون شود، طبیعی است همه عالم علیه آن آتش می‌شود، اما خداوند دین خود را یاری می‌کند.

وی ادامه داد: مگر می‌شود یک ملت تنها در محاصره در مقابل جهان اینگونه سربلند و سرافراز بایستاد. دشمنان خود را می‌بینیم و به دورترین نقاطشان نظاره داریم. رهبری ژرف‌اندیش بلندنگر و عمیق که به زیبایی دشمن را می‌شناسند. اگر تمام قدرت‌های جهان مجتمع شوند قدرت آفرینش پشه‌ای را ندارند. تکیه بر قدرت خدا عامل همه پیروزی‌های ماست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما باور داریم که سعادت، عزت، منزلت و اعتبار ما در عالم به درخشش نور ولایت وابسته است که در مرکز این نبرد ایستاده است. عجیب است که یک ملت ۴۲ سال با عظیم‌ترین قدرت‌ها مواجه باشد و با قدرت ولایت بتواند قدرت دشمن را نقض کند. بار‌ها ما تا لبه جنگ پیش رفته‌ایم و تردیدی نداشتیم که می‌جنگد، اما او تنها در مقابل دشمن ایستاده است و مانند یک خورشید نورافشانی کرده و دشمن را عقب رانده است.

سلامی گفت: ما با قدرت کم تاثیر زیاد می‌آفرینیم. در حالی که آن‌ها ۱۳۵ هزار نیرو در عراق ندارند بلکه ما با اندک نیروی بسیار کم توانستیم بر آن‌ها پیروز شویم و آن‌ها را خارج کنیم. در یمن هم امروز اعماق خاک دشمنشان را می‌زنند و کدام نگاه نافذ این میدان را به یک میدان پرافتخار تبدیل کرد. این روند حاکمیت صالحان روی زمین است. ما جز ایستادن راهی نداریم. در فراز آخر نبردیم و دشمن عاجز شده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما پوسیدگی و سستی را در دشمن می‌بینیم و اصلا ظاهر یک قدرت و امپراتوری را ندارد. این فرسایش قدرت چگونه اتفاق افتاد؟ دشمن در هیچ عرصه‌ای به پیروزی نرسید و ولایت روح جهاد را در جوانان دمید و دشمن مجبور شد عقب بنشیند. در جنگ اقتصادی هم دشمن شکست خورد. فشار حداکثری شکست و معمار آن هم شکست.

سلامی خاطرنشان کرد: امروز ما برای دشمن شرط تعیین می‌کنیم و این به قدرت انسان‌های صالح است و توانستند حقیقت زندگی را دریابند. با ایمان راه می‌رفتند و می‌روند. فقط انسان‌های مومن قادرند در برابر این قدرت بایستند. ما سلاح فراوان داریم و دست‌هایمان پر است، اما بدون انسان‌های مومنی این سلاح‌ها کارآمد نیستند.

وی یادآور شد: دشمن امروز متوجه شده است قدرت همانی است که ما در اختیار داریم. دشمن نمی‌تواند انسان صالح تربیت کند، اما می‌تواند ذهن آن‌ها را با عملیات‌های رسانه‌ای خود تخریب کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: صبح نزدیک است. در افق دور دست ناله دشمنان شنیده می‌شود. ناکارآمدی نظام سلطه دیده می‌شود. مجاهد بزرگی مثل قاسم سلیمانی یک تنه یک جهان شگفتی می‌آفریند؛ و دشمن را وادار به ستایش از فضیلت خود می‌کند. تربیت همین است و جهان با تربیت تغییر می‌کند. هدف دشمن تعطیل کردن احکام خدا و وحی اوست.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان