سردار سلیمانی از تصویب سند ١٠ ساله اعتلای بسیج مستضعفین توسط رهبر انقلاب خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز یکشنبه ٢۴ اسفندماه در مراسم چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج گفت: سند راهبردی ١٠ ساله اعتلای بسیج که مبتنی بر بیانیه گام دوم تدوین شده، در دو سه هفته گذشته توسط رهبر معظم انقلاب تصویب و توسط فرمانده کل سپاه پاسداران به بسیج ابلاغ شد.

وی افزود: تدابیر رهبر انقلاب بسیار راهگشا بوده و مهم ترین بخش این سند تعلیم و تربیت است و نگاه جامعی هم در آن به بسیج و هم به جامعه‌ وجود دارد. نگاه این سند فراتر از بسیج است؛ در بخش تعلیم و تربیت سیاست های عمده و اصولی پیش بینی شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: تعلیم و تربیت از سنین کودکی آغاز و تا میانسالی ادامه خواهد یافت. پیاده سازی این سند بر اساس منظومه فکری رهبر انقلاب خواهد بود. مجاهدت های بسیجیان در سراسر کشور با وجود ویروس کرونا و فشار های دشمن، نشان دهنده خروجی مسائل تربیتی است.

وی افزود: نگاه جامع در بسیج و جامعه مهم‌ترین بخش این سند است؛ رسالت بسیج پیاده‌سازی مردم‌سالاری دینی است و لذا تعلیم و تربیت به‌عنوان محور اصلی این سند لحاظ شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ۱۹ گام اساسی برای پیاده‌سازی این سند تدوین شده است که از کودکی تا بزرگسالی برنامه‌های خاصی برای هر رده سنی پیش‌بینی شده است.

سردار سلیمانی همچنین عنوان کرد: در سال ۱۴۰۰ عقب‌ماندگی در بخشی از برنامه‌های شبکه تربیتی صالحین جبران خواهد شد؛ زیرا در سال جاری به دلیل شیوع کرونا مقداری در این حوزه عقب‌ماندگی به‌وجود آمد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان