مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان لرستان از اواخر وقت امروز یکشنبه، گفت: وزش باد شدید، ابرناکی و رگبار باران همراه با رعد‌وبرق پدیده غالب این سامانه بارشی است.

به گزارش خبر افلاک بهروز مرادپور ، با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان لرستان از اواخر وقت امروز یکشنبه، اظهار کرد: وزش باد شدید، ابرناکی و رگبار باران همراه با رعد‌وبرق پدیده غالب این سامانه بارشی است.

وی خاطرنشان کرد: در مناطق شمال و شرق استان بارش‌ها به شکل برف خواهد بود، ضمن اینکه کاهش دید و فزایش مه در ارتفاعات و گردنه‌ها دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی لرستان از کاهش ۲ تا ۵ درجه‌ای هوا از امشب تا پایان روز سه‌شنبه خبر و ادامه داد: سامانه بارشی عصر روز سه‌شنبه از استان خارج خواهد  شد.

مرادپور به کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی امسال نسبت به سال گذشته اشاره و تصریح کرد: میانگین بارش در سال زراعی امسال تاکنون معادل ۲۹۴ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی بیان داشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه بارشی قوی دیگری از اواخر روز پنج‌شنبه وارد آسمان استان می‌شود که میزان بارندگی‌ها را به طور محسوسی افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس