فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از فعالیت دو هزار و ۱۰۰ گروه جهادی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرافلاک سردار مرتضی کشکولی در دیدار فرماندهان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: بسیج  در استان در ۱۰۳ حوزه مقاومت فعالیت می‌کند و بیش از ١٨٠ هزار بسیجی فعال در استان وجود دارد.

وی افزود: حدود سه برابر تعداد بسیجیان فعال در استان بسیجی عادی وجود دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: امروز بسیج در حوزه امنیتی با ایجاد گردان‌های مخصوص که دوره‌های متعددی  دیده‌اند به دنبال ایجاد امنیت برای مردم است.

کشکولی با اشاره به اینکه بسیجی‌ها امروز در بحث مجازی حضور گسترده‌ای دارند، تصریح کرد: این حضور در حوزه جنگ نرم در مقابل رسانه‌های معاند برای مردم قابل لمس است.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۱۰۰ گروه جهادی در لرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: همچنین با کمک مردم ۵۷۰ صندوق مردمی ایجاد کرده‌ایم لازم به ذکر است که از سال ۹۶ تا به امروز ۱۸۱ میلیارد تومان در حوزه انجام فعالیت‌های جهادی در استان هزینه شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در این مدت با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان توانسته‌ایم چهار هزار شغل ایجاد کنیم. همچنین ۵۱۸ طرح در محله‌های آسیب دیده نیز انجام شده است.

کشکولی با عنوان کردن این موضوع  که در راستای حفظ سلامت مردم و بهداشت جامعه طی ۱۸ ماه گذشته ۴۷۰ تیم پزشکی به مناطق حاشیه شهری و روستایی اعزام شده است، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی و دامپروری نیز بسیج خدمات ارزنده‌ای برای مردم انجام داده است.

وی ادامه داد: در سیل پلدختر ۵۷۹ گروه جهادی استان در مناطق سیل زده حضور داشتند و خدمات بسیاری به مردم ارائه دادند.

  • منبع خبر : وارك نيوز