تخریب ابنیه غیر تاریخی پادگان 07 خرم‌آباد آغاز شد.
به گزارش خبرافلاک  تخریب ابنیه‌های غیر تاریخی پادگان ۰۷ خرم‌آباد با حضور امیر خوش کنار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ پیاده لرستان، گودرز امیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، محمد شریفی مقدم شهردار مرکز استان و رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد آغاز شد.
شهردار خرم‌آباد در خصوص این خصوص گفت: ابنیه‌ها و سوله های غیر تاریخی پادگان ۰۷ خرم‌آباد در حال تخریب است و به‌زودی تخریب این ساختمان‌ها به اتمام می رسد و دیوار پادگان نیز در کوتاه‌ترین زمان برداشته خواهد شد.
محمد شریفی مقدم افزود: با توجه به اینکه پادگان ۰۷ در وسط شهر قرار دارد و فضای زیادی را اشغال کرده سد معبری برای عبور و مرور مردم و ساکنان منطقه خیابان انقلاب و سه‌راه اسدآبادی است با رایزنی های اعضای شورای دور پنجم و همچنین شهرداری خرم‌آباد امروز شاهد تخلیه و تخریب این پادگان هستیم.
شهردار مرکز استان تاکید کرد: با تخلیه این پادگان بخشی از زمین آن به واحد مسکونی، فضای سبز و ورزشی اختصاص داده می شود و از محل فروش زمین‌های سهم شهرداری بخشی از املاک واقع در طرح تعریض خیابان انقلاب تملک و تعریض خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت: سوله ها و ساختمان‌های پادگان ۰۷ که قِدمت تاریخی و فرهنگی دارند با حفظ کاربری و تعامل با اداره کل میراث فرهنگی لرستان به موزه های فرهنگی تبدیل و در معرض دید عموم و گردشگران قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/
  • منبع خبر : یافته