مدیرکل ارشاد لرستان از اجرای ۱۰ برنامه ویژه هفته کتاب در استان خبرداد و افزود: برگزاری دو پویش «یار مهربان من» و «پایان قصه»، رونمایی از کتب دفاع مقدس، مسابقه کتابخوانی، اهدا کتاب، طراحی پوستر و «نذر فرهنگی» از دیگر برنامه‌های ارشاد لرستان در هفته کتاب است.

به گزارش خبرافلاک حمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و  ارشاد اسلامی لرستان در تشریح بیست و هشتمین دوره کتاب در لرستان، گفت: بیست‌ و‌ هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه جاری با شعار «دانایی؛ مانایی» در سراسر کشور و در استان لرستان برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که بیش‌از ۱۰ برنامه فرهنگی برای اجرا در این هفته توسط معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و غرشاد اسلامی لرستان تدوین شده که در این بازه زمانی در سطح استان به اجرا در می‌آیند، افزود: برگزاری دو پویش با عنوان «یار مهربان من» در راستای تبیین و ترویج مطالعه و کتابخوانی و همچنین «پایان قصه» خوانش پایان یک کتاب به دلخواه خواننده (ویژه کودکان و نوجوانان) از جمله این برنامه‌هاست .

فتایی رونمایی از کتاب‌های نویسندگان و ناشران استان با ارجحیت کتاب‌های دفاع مقدس به‌مناسبت چهلمین سالگرد این رویداد و همچنین فضاسازی تبلیغی و ساخت و توزیع کلیپ‌ها و موشن‌گرافی‌های آموزشی با محوریت فرهنگ مطالعه را از دیگر برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در بیست و هشت هفته کتاب در لرستان برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه با اشاره به استفاده ویژه از ظرفیت فضای مجازی در برگزاری برنامه‌های هفته کتاب، گفت: بخش دیگری از برنامه‌های این هفته به‌صورت مشارکتی برگزار می‌شود که از آن جمله می‌توان به برگزاری مسابقه کتابخوانی با همکاری صدا و سیمای استان و در بستر برنامه‌های شبانه شبکه افلاک، برگزاری مسابقه انشاءنویسی با موضوع «مدافعین سلامت» با مشارکت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری و اهداء کتاب به مراکز فرهنگی تحت پوشش سازمان بهزیستی و توزیع کتاب در سطح مناطق روستایی و حاشیه‌نشین استان اشاره کرد.

فتایی افزود: برپایی نشست‌های فرهنگی و نقد کتاب و همچنین برگزاری مسابقه استانی طراحی پوستر با عنوان «یار مهربان» در بستر فضای مجازی و اجرای طرح «نذر فرهنگی» از برنامه‌های دیگری است که به این مناسبت در استان اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایکنا